Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Arı görmek Rüyada Arı görmek
  Rüyada Arı  Bugün 23 Mart 2018
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Parmak cıbanı Görmek
Rüyada parmak çibanı, söz çalmaya, ilim aktarmaya, haset, kin ve düşmanlıga, kan ile koca ar
Rüyada Balya Görmek
Bir kimsenin Rüyada balya görmesi veya taşıdığını müşahede etmesi, önünde sıkıntılı
Rüyada Çilek Görmek
Rüyada çilek yemek aşkta mutlu olunacağına işarettir.

Rüyada çilek yemek gönül
Rüyada Karavana Görmek
Rüyada askeri bir birlikte veya yatılı bir okulda karavana yediginizi görmek yerine gelmesini be
Rüyada Saf Görmek
Rüyada düzgün saflar namaza devam etmeye yahut düşmanla karşılaşmak ve bir görevi yerine ge
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Arı Görmek, Arı, Rüya Tabirleri,Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Arı

Rüyada Arı görmek

Arı kovanı görmek, iyi bir kadınla hayatınızı birleştireceğinize, Arı balı, evleneceğiniz kişinin zengin olacağına, arı sokması, yakınlarınızın kıskançlıklarına maruz kalarak üzülmeye, arı öldürmek, umulmadık bir haber alınacağına,arıları toplu halde görmek, güvenerek vermiş olduğunuz sırrı,verdiğiniz kişinin açığa vuracağına işarettir. Bereket, başarı ve mutluluğun habercisidir. iş ve özel hayatınızda birçok başarıya imza atacaksınız. Sevimli çocuklarınız ve eşinizle mutlu bir hayat sizi bekliyor. Eğer arı soktuysa, bu bir arkadaşınız tarafından hayal kırıklığına uğrayacağınız anlamına işarettir.

Sarı arı: Bir akrabanızın hastalık haberine işarettir. * Siyah arı: Küçük bir üzüntüye işarettir. * Büyük bir arı: Evliler için, bir kız çocuğu; bekârlar için, miras. * Arı yakalamak: İsteklerin olması. * Arı öldürmek: Beklenmeyen bir haber. * Arı sokması: Dostların fesat tutumları yüzünden üzülmek. * Bir kadının burnunu arı sokması: Birinden gelecek büyük yardım. * Birine arı vermek: İyi bir evlilik. * Arı topluluğu: Bir sırrın açıklanması. * Çiçekler üzerinde arı: Yakın bir dostun habersiz ziyareti anlamına gelir.

Tek Arı görmek, bilgin, insanlara hayrı çok olan bir kimse ile tabir edilir. Birçok balarısı görmek, bulmak yada almak nimet ve ganımettir. Balarısını öldürmek maldan zararla, Arı beyi salih bir insanla, Birçok arı beyine sahip olmak eğer ehilse valiilikle, Arı kovanı kişinin eşiyle tabir edilir. Arının başa ya da ele konması yöneticiliğe, Arı görmek çiftçi için ucuzluk ve bolluğa, diğerleri için düşmanlığa, Arılar Asker, arıbeyi ise onların komutanına, Arıyı öldürmek düşmanı kahretmeye, Balmumu terzi, saraç ve zanaat erbabı için hayırlı kazanca, diğer insanlar için hastalığa, Arı kovanı edinmek insan için verimli işe ve yardımcıya; devlet adamı için faydalı mülk ve hayırlı tebaya, Arıları toplu halde bir yerleşim alanına girer halde görmek oraya zararı olacak askerlere; Arıların bir düzen içinde şehre girmesi şehir biliniyorsa düzenin avdet etmesine, bilinmiyorsa Müslüman askerlerin bir şehri fethetmesine, Arıların kendi aralarındaki geçimleri insanların geçimine, Eşekarısı görmek güçlü bir adama, eşek arasının bir kimseye sokması kötü bir kadın yüzünden üzüntüye düşmeye, eşekarısı tutmak ya da öldürmek hayırlı işe, eşekarılarının bir yere girmesi düşman istilasına, onları kovalamak tecavüzden emin olmaya delalet eder. Kovandaki Bal kadının malı, arılar ise ondan olan çocuklardır. Arı kovanındaki peteklerin tamamını çıkarmak insanlara zulmetmeye, arılara yiyecek kadar bal bırakıp geri kalanını almak adaletli iş görmeye.

Bereket, başarı ve mutluluğun habercisidir. Arı görmek, İş ve özel hayatınızda birçok başarıya imza atacağınızın habercisidir. Ailenizle mutlu bir hayat sizi bekliyor demektır. Eğer arı soktuysa, bir arkadaşınız sizi hayal kırıklığına uğratacak anlamına gelir. Arı yakalamak, isteklerinizin gerçekleşmesi; arı öldürmek, beklenmeyen bir haber; arı topluluğu bir sırrın açıklanması.Çiçekler üzerinde arı ise yakın bir dostun habersiz ziyareti anlamına gelir.

Arı yakalamak, isteklerinizin gerçekleşmesi, arı öldürmek, beklenmeyen bir haber, arı topluluğu bir sırrın açıklanması. Çiçekler üzerinde arı ise yakın bir dostun habersiz ziyareti anlamına gelir.

Bereket, başarı ve mutluluğun simgesidir. Eğer arı soktuysa, bir arkadaşınız tarafından hayal kırıklığına uğratılarak, çok kırılacağınız anlamına gelir.

Rüyada Arı, paradır. Arı sokması bolluğa işarettir. Kovanla arı ise zenginliktır.

Rüyada arı görmek rızkla yorumlanır. Rüyasında bir ari kovanının başında bulundugunu ve arıların kovana girip çıktıklarını görmek geçim sıkıntısi çekmeyecegine, rızkının bol olduğuna delalet eder. Kendisini bir arının soktugunu görmek, kazancını kıskanan kimselerin bulunduguna ve kendisine göz koyduklarına işarettir. Bir başka rivayete görede: Bal arısı görmek, güler yüzlü çalışkan, kazancı yerinde hayırlı bir adamla tabir olunur. Bir rivayete göre bal arısı kazançla bereketle; diger bir rivayete göre de faydalı ve herkesi iyiligi ile memnun eden bir adamla tabir olunur. Rüyasında birçok bal arısı buldugunu yahut aldıgını gören, nimet ve ganımete erer. Kirmanı ye göre;
Rüyasiında bal arısı bilim adamı, ve bir rivayete göre de, herkese menfaati dokunan ve ticaretle ugrasan adamlara delalet eder.

Arının kendisini soktugunu gören zahmetle helal mal kazanır. Bal arısını öldürdügünü gören malından zarara ugrar.

Ebu Sait El Vaiz e göre;
Arı kovanından bir şey çıkardıgını gören, ev halkı ve tanıdıklarına zulüm eder. Kovandan bir şey çıkardıgı sırada arılar üzerine toplandıgı halde ona eziyet vermedikleri ve onu sokmadıklarını gören, akrabalarının aleyhinde toplanmasına ve fakat tecavüzleri olmayacagına, eger toplanan arılar kendisini sokarsa aleyhindeki kıyamdan zarar görecegine, arıların hücumundan dolayı öldügünü görmek o memleketten çıkıp gidecegine işarettir. Bir başka rivayete görede: Rüyada bal arısını görmek, onu besleyen kimse için korku ile beraber bolluga ve zenginlige işaret eder. Çiftçiler için rüyada bal arısı görmek, hayır, ucuzluk ve bolluga işaret eder. Çiftçi olmayanlar için arı görmek, düşmanlıga işaret eder. Rüyada görülen sarı arı, harp edici bir düşman. Bazan sarı arı, mimar ve mühendise, yol kesiciye, kazanci haram olan kimseye, değişik usulle çalgi çalmaya delalet eder. Bazan onu görmek zehirli seyleri yemeye ve içmeye delalet eder Rüyada sari ariyi görmek, kavga ve mücadele eden, küfreden, korkunç, harpte sebatli ve akılsız bir adamdır. Bir kimse rüyada bir köye veya bir şehire ya da bir mahalleye sarı arıların girdigini görse, o köy veya o şehire heybetli, pratik ve secaatli askerlerin girmesine ve açıkça halk ile muharebe etmelerine delalet eder. Bazıları da sarı arı, kovucu kan döken kimselere, bazıları ise arıların hepsi hayra delildir. Arılar merhametsiz ve şefkatsiz kimselerdir, dediler. San arı kötü bir kimsedir. Sarı arının sokması, rezil kimselerin sözü ile halka eziyet vermektir, dediler. Bir kimse rüyada bir takım sarı arılarla ugraştıgını görse, kiymeti olmayan alçak, asılsız ve halkın sefilleri ile ugraşır.Rüyada Arı Ne demektir, Rüyalarda Arı görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.