Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Ateş ve kıvılcım görmek Rüyada Ateş ve kıvılcım görmek
  Rüyada Ateş ve kıvılcım  Bugün 25 Mart 2018
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Istırıdye Görmek
Rüyada istiridye yediginizi görmek, sağlıgınızın çok iyi olduğuna, neşenizin yerinde oldu
Rüyada Buhar Görmek
Güzel habere işaret eder. Buhar banyosu yapmak ise sağlıklı ve mutlu bir yaşam anlamındadır.
Rüyada Lısan agırlıgı Görmek
Rüyada medh ve zemmetmekten lisanının acız kaldıgını gören kimsenin, mahkemesi varsa, delil
Rüyada Su kabı Görmek
Rüyada görülen su kabı ashabi rivayetten imam olan kimseye delalet eder. Bazan su kabı rıka, b
Rüyada Kıskançlık Görmek
Rüyada kıskançlık yapan için fesattır. Rüyada kıskançlık yapanın fakirligine delalettir.
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Ateş ve kıvılcım Görmek, Ateş ve kıvılcım, Rüya Tabirleri,Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Ateş ve kıvılcım

Rüyada Ateş ve kıvılcım görmek

Danyal Aleyhisselam a göre:
Rüyasında dumansız ateş gören devlet büyüklerine yakınlaşır, işleri baglı ise çözülür, işleri kolaylaşır. Rüyasında birinin kendisini ateşe attıgını, fakat yanmadıgını gören hükümet tarafından zarara ugrar. Eger ateş kendisini yakarsa istemedigi bir yola gider. Yahut zarar görür veya hasta olur. Kendisini yakan ateşin gittikçe şiddetlendigini ve içinden gürültüler geldigini görmek, o bela ve musibetin devlet tarafından meydana geldigine; gördügü ateşte duman varsa yetim malından haram yemege; ateş kıvılcımlar çıkarıyorsa, yetim malı aldıgı için düşmanla tartışmaya düşecegine delalet eder. Elinde yanmış ateş gören, devletten hayır ve menfaat görür.

Evinde yangın çıktıgını görenin zorbalar tarafından malı yagma edilir. Ateşin elbisesini yaktıgını görenin akrabaları ve yakınları ile arası açılır. Yahut malının zayi olmasından dolayı canı sıkılır.

Yerden göge dogru ateş çıktıgını ve semaya dogru yükseldigini görmek, o yer halkının Allah (C.C.) Hazretlerine isyan eyleyeceklerine delalet eder. Ateşin bir yerden başka bir yere yayıldıgını ve fakat hiç bir zarar vermedigini gören, menfaat görür ve eger fakirse zengin olur. Gökten yagmur gibi ateş yagdıgını görmek başka milletler tarafından o yurda savaş açılacagına ve orada bir çok kimselerin öldürüleceklerine delalet eder.

Devlet büyüklerinin kapıları önünde ateş yakıldıgını görmek, halkın onlardan menfaat göreceklerine ve faydalanacaklarına işarettir. Halkla birlikte bir ateşin etrafında oturdugunu ve o ateşten zarar gelmedigini gören, nimet ve berekete nail olur. Evinden ateş çıktıgını, fakat duman olmadıgını gören hacca gider. Karanlık bir gecede alevli ve ışıklı ateş gören, kuvvetli olur, üne ve şerefe ulaşır. Bazı yorumculara göre: dumanı olmadığı halde ışık saçan alevli bir ateşi görmek, devlet büyükleri için kudret, büyük memurlar için iyi idarecilik, memur için daha büyük makam, tüccar için büyük kar, bekar için güzel bir eş, fakir için iyi geçim, zengin için ziyade mal, yanı herkes için hayır ve menfaattir. Ateşten kıvılcımlar saçıldıgını görmek, devlet tarafından gelecek bir kötülügü işarettir. Saçılan kıvılcımlardan üstü başı yandıgını görmek o makamın gazabına ugrayacagına delalet eder. Rüyasında ateş buldugunu görmek, bir kimsenin kendisine karşı olan vaadini yerine getirecegine gösterir. Ateşten etrafı karanlıga bogacak derecede duman çıktıgını ve kendisinin bu dumanın içinde kaldıgını gören, bulaşan bir hastalıga tutulur. O dumanın bulut halinde gökyüzünü kapattıgını görmek o yer halkının devlet tarafından kötülük görecegine işarettir. Duman beyaz olursa, kötülük de geçici olur. Isınmak veya başka bir iş yapmak için ateş yaktıgını gören kendisine yardım için büyük bir kişiye basvurur. Yaktigi ateşten faydalanırsa diledigi yardımı görür. Bir kadın ateş yaktıgını ve yaktıgı ateşin alevli olarak yandıgını görse erkek çocuk dogurur. Bir yerde ışık saçan bir ateşin söndügünü veya söndürüldügünü görmek o yerdeki en büyük bir kişinin ölümüne işarettir. Bir evde yanan ateşin söndügünü görmek o evdeki bir büyük insanın ölmesi demektir.

Işığından faydalanmak için ateş yaktıgını görmek, bir bilginden bir şeyler ögrenmek için ona başvurduguna delalet eder. Bir ateş yaktıgını ve o ateşten bir kıvılcım sıçrayarak bir yerini veya elbisesinden bir parçayı yaktıgını gören ya zarara ugrar veya çok sevdigi biri zarara ugrar. Büyük bir ateş yakarak kendisini o ateşin içine attıgını gören, korktugu ve çekindigi bir şeyden kurtulmuş olur. Ateşi bir mangala koyup sakladıgını gören kazandıgı haram bir malı saklar ve biriktirir. Sobasında veya söminesinde yanan ateşin söndügünü gören fakirleşir. Bir parça ateşi yatagında veya karyolasında söndürdügünü gören, hasta ise iyileşir, sıkıntıda ise kurtulur. Üstünde bir Tencere veya her hangi bir kabın altındaki ateşin söndügünü gören hasta ise iyileşir, sıkıntıda ise feraha çıkar, başı dertte ise o dertten kurtulur. Rüyasinda üzerine kıvılcımlar saçıldıgını görenin arkasından dedikodu yapildıgına, istemedigi sözler söylendigine işarettir. Kıvılcımların çok olduğunu görmek hayırlı degildir.

Cafer i Sadik a göre (r.a):
rüyada ateş görmek altı şekilde yorumlanır: Fitne, fesat, düşmanlık, kavga, fena söz, muradın olmayısı.

Kirmanı ye göre:
Rüyasında halk üzerine ateş atıldıgını gören, halk tarafından düşman gözüyle görülür. Bir tüccar dükkanının yandıgını ve eşyalarının kül olduğunu görse, malını çok pahalı satıp halkı aldattıgına işarettir.

Cabir ül Magribi ye göre:
rüyada gördügü ateşte alev yoksa düşmanlık ve davaya, eğer alev varsa hastalık yüzünden zorluk çekmeye delalet eder.

Ebu Said El Vaiz e göre:
Rüyada ateş iki şekilde yorumlanır: Biri zararlı ateş ve öteki zararsız ateş. Rüyasında yakıcı fakat ışık vermeyen ateş görmek, hüzün, hastalık ve vebaya işarettir. Özellikle ışık vermedigi halde Alevi olan ateş, bela ve musibet sayılır. Evlerde yangın çıkıp bütün mahallenin yandıgını görmek, orada arbede olup halkın malının elden çıkacagına delalet eder. Bir ovada ateş görmek savaştır. Ateşın çıkardıgı ses, savaşanların bagırışlarına delalet eder. Büyük bir devlet adamının kendisine bir ateş közü verdigini gören, haram bir mal alır. Rüyasında karnı yarılarak içinde ateş gören zulüm ederek yetim malı yer. Faydalı olan ateş ışık veren ateştir. Yorumu da; korkusu olan için selamet ve emniyet ve büyükleri için de ona karşı sevgi ve itimat beslemek anlamındadır. Işık menfaate delalet eder.

Ibn i Kesir e göre:
rüyada ateş yandıgını ve yangın çıktıgını görmek kendisine inanılan ve ona güvenilen biri tarafından fenalık gelecegine işarettir. Bir ateşin başka bir ateşi kendi içine alarak yanan sahayı genişlettigini görmek bir devletin başka bir devlet tarafından yenilecegine delalet eder. Bir mala veya bir tüccar eşyasına ateş düşerek yandıgını görmek o malın satılıp elden çıkacagına delalet eder. Bir Kereste deposunda veya odun yıgınında veya ormanda yangın çıktıgını görmek, o yere bir musibet gelecegine işarettir.Rüyada Ateş ve kıvılcım Ne demektir, Rüyalarda Ateş ve kıvılcım görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.