Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Deniz görmek Rüyada Deniz görmek
  Rüyada Deniz  Bugün 23 Nisan 2018
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Pacavracı Görmek
Rüyada yollardan, delik ve desik yerlerden paçavra toplayan kimseyi görmek, helal ve haram mal bi
Rüyada Sargı Görmek
Rüyada dürülmüş haldeki sargı yolculuğa, dürülmemiş olan sargı mala. Başa sarılan sarg
Rüyada Öfke Görmek
Rüyada birine öfke hissetmek yakın zamanda gelecek bir sıkıntının başarıyla atlatacağını
Rüyada Amorti Görmek
Rüyada piyangodan amorti kazanmak: Beklenmeyen bir yerden küçük bir para yardımı veya maaşa f
Rüyada Nar çekirdeği Görmek
Rüyada görülen nar çekirdeği veya tanesi kolaylıkla elde edilen bir rızıka yorumlanır.
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Deniz Görmek, Deniz, Ne demektir, Rüya Tabirleri, Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Deniz

Rüyada Deniz görmek

Rüyada görülen deniz beklenenlerin gerçekleşmesine ve hoşnutluklara delalet eder.

Deniz rüyaları iyiye yorumlanır. Rüyada masmavi engin deniz insanın yaşamına anlam katacak olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Dalgalı bir deniz mutluluğun sıkıntıların atlatılmasından sonra gerçekleşeceğini belirtir. Denizde yüzdüğünü gören kişi peş peşe yolculuklara çıkacak demektir.

Uzaktaki dalgaları dinlemek yalnız bir hayatınız olacağı ve hayallerinizi gerçekleştiremeyeceğiniz anlamına gelir. Sakin deniz mutluluk ve başarı delalettir.

Masmavi engin deniz kişinin hayatına anlam katacak, olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Rüya içinde denizde fırtına hayatın tamamen değişeceğine, birbirini izleyecek olaylardan sonra huzura kavuşacağına delalet eder. Rüyada tekneyle denize açılan kimsenin hayat tarzında değişmeler olur. Deniz köpük köpük ise mirastır. Denizin rengi güzel değilse iyi sayılmaz. Deniz kıyısında durduğunu ve güzel suya baktığını gören kimse aşık olur. Denize düştüğünü gören kimse beklenmedik bir olay sonunda umduğundan fazla para alır.

Bir rivayete göre bogulma görmek selametle yolculuga yorumlanır. Denizin üzerinde ayakları üzerinde durdugunu gören hükümet tarafından bir nimete kavuşur. Denizin yerden kalktıgını görmek zalim bir hükümet başkanının ölümü demektir. Denizin küçülüp bir göl haline geldigini görmek hükümet başkanının degişecegine ve halkın onun elinden kurtulacaklarına, denize girip daldıgını görmek hasta ise hastalıgının artacagına, denizden çıktıgını görmek hastalıktan iyileşecegine. Denizde yüzdügünü görmek keder ve sıkıntıya düşecegine yahut hastalanmaya, yüzmeden çıktıgını görmek keder ve sıkıntıdan kurtulmaya ve şifaya, denizi yürüyerek karşı sahile çıktıgını görmek kurtuluşa ve sıkıntıdan uzaklaşmaya delalet eder. Denizden su almak istedigini gören kimse almak istedigi su miktarınca devlet hizmetinde bulunmayı arzu eder ve o nisbette buna muvaffak olur. Denizden su alıp bir kaba doldurdugunu gören kimse çok mal biriktirir. Yahut Allah o kimseye öyle bir devlet verir ki o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli ve geniş bir mal yıgar. Denize işedigini gören kimse hata ve günaha girer. Denizi uzaktan gören sıkıntı, fitne ve belfi görür. Denizin suyunun azaldıgını hatta kıyı ve kenarlarının susuz kaldıgını görmek devlet başkanı tarafından o yere yahut hazineye gelecek belaya yahut o şehirlerde kıtlıgın çıkacagına yorumlanır. Bir kimse denizi bir baştan diğer bir başa yardıgını görse üzüntü ve kederi kalkar ve selamette olur. Denizde yıkandıgını ve abdest aldıgını gören hasta ise Allah şifa verir, borçlu ise borcunu öder ve sıkıntı varsa sıkıntısı kalkar, korktugu şeylerden emin olur. Hapiste ise hapisten kurtarır ve iyilikler karşısına çıkar. Rüyada kimseyi deniz içerisinde görmek eğer o kimse ölmüşse cehennemde olmasına alamettir eğer hasta ise hastalıgı artar denize battıgını görse o hastalıgından ölür. Rüyada Atlas Okyanusunu görmek ömrünün kısalıgına işaret ettigi gibi uzun ömre de işarettir.

Rüyada deniz görmek arzuların gerçekleşmesine mala, işe, sanata, bitimsiz ihtirasa, tehlikeli iş ve dünya münasebetlerine. Denize girmek devlet yönetimine yakınlık peydah etmeye, denizin ortasında yatmak devlet hizmeti görmeye. Denizi uzaktan şöyle bir görmek sıkıntıya düşmeye onu dolasıya seyretmek kalp huzuruna. Denize işemek hatalı bir davranışta bulunmaya ve nimete nankörlük etmeye. Denizi geçmek mal ve mülke. Denizden su avuçlayıp bir kaba yahut gemi, tekne vs. içene koymak uzun ömürlü çocuğa. Çalkantılı deniz cehenneme ıstırap ve fitneye.

Danyal Aleyhisselama göre:
Rüyada deniz görmek mutlaka bir devlet büyügü ile tabir olunur. Denizi saf sakin, düzgün ve dalgasız olarak görmek adaletli bir başkana, dalgalı ve çırpıntılı görmek zalim bir başkana yorumlanır. Denizden su içtigini gören devlet büyüklerinden hayır ve menfaat görür. Bütün denizin suyunu içip bitirdigini gören büyük bir makama nail olur ve hayır ve iyilik görür. Denizin üzerinde gezindigini gören yolculuga çıkar. Keder ve sıkıntıdan kurtulur. Kendisi ile gidecegi yer arasında denizin engel olduğunu gören eğer yolcu ise yolundan kalır yahut hükümet tarafından işlerinde bir engel çıkarilir. Suyu tuzlu veya acı ve bulanık bir denizde veya gölde battıgını gören şiddetli bir sıkıntı içine düşer. Denizde yüzmek için uğraştıgını gören bir işe girerek bununla ugraşıt. Suyun altında kaldıgını gören öldürülür.

Abdulganı Nablüsî ye göre:
Rüyada deniz görmek kuvvetli, cüsseli, adil ve müsfik bir devlet adamın, tüccar için mala, çırak için ustası olarak tabir olunur. Rüyada denizi gören arzuladıgı şeylere sahip olur. Denize girdigini gören büyük bir devlet başkanı ile tanışır veya büyük bir mevki sahibi olur. Deniz kenarında oturdugunu veya yattıgını gören devlet hizmetine girer. Denizden su almak isteyen hükümetten bir şey ister. Deniz suyunu bir kaba doldurdugunu gören Allah (C.C.) tarafından mal ve mülke sahip olur. Devlet ve ikbal ile yaşar. Denizin suyunun çekildigini ve dibinin göründügünü görmek o memlekete bir felaket gelecegine delalettir. Denizin üzerinde durdugunu görmek ümit etmedigi bir mevkie gelecegine, yüzüp sahile çıktıgını görmek hasta ise iyileşmege, fakir ise zenginlige, keder ve sıkıntısi varsa feraha çıkmaya, bulanık ve çamurlu denizde battıgını görmek musibete, böyle bir denizde yüzmege çalışmak zor bir işi tamamlamaya, yüzerek gözden kaybolmak ölüme, denizde bogularak öldügünü görmek şehit olarak ölmeye delalet eder.

Ibni Sirin e göre:
Rüyasında denize girip dibine kadar battıgını ve kumlara gömüldügünü gören hükümetten bir kötülük görür. Denize girip yüzemedigini gören hapis olur. Denizde bogulmak üzere iken kendisini kurtaran kimse olmadıgını ve sahili de göremedigini gören hükümet tarafından bir musibete ugrar. Denizde boguldugunu sonra kurtuldugunu gören dünya işlerinde derdi çok olur ve başı beladan kurtulmaz. Denizi uzaktan gören bir şey ümit eder fakat onu elde edemez. Denizin üzerinde yürüdügünü ve ayaklarının ıslanmadıgını gören cehennem ateşinden kurtulur ve dünyada sevilen bir kişi olur.

Kirmanî ye göre:
Rüyada denizden su içtigini ve suyun soğuk olduğunu gören biri ile mahkemelik olur rüyayı gören ilim adamı ise ilmi artar hükümet adamı ise itibari ziyadeleşir. Denizden sıcak su içtigini gören musibete ve sıkıntıya düşer. Eğer içtigi su kötü kokulu ve tadıda fena ise düşmanının kendisine üstün gelecegine, bir rivayete göre de hükümet tarafından işinde zorluga düşecegine delalet eder.

Cabir ül Magrîbî ye göre:
Rüyada denizin kurudugunu görmek devlet başkanının ölümüne veya siyasi kudretinin azalmasına, denizi bir damla kalmayıncaya kadar içtigini görmek rüya sahibinin işlerinde başarıya ulaşacagına, deniz hayvanlarından birinin kendisiyle konuştugunu görmek hükümetin sırlarını açıklayacagına. Denizin dalgalanıp karıştıgını ve havanın karardıgını görmek isyana, yalanın çogalmasına. Denizden yenilecek bir şey çıkardıgını görmek helal rızk edinecegine, denizden tuzlu su içtigini görmek haram mal kazanacagına. Denizden tatlı su içtigini görmek helal mal edinecegine, denizden maden veya kıymetli bir mücevher çıkardıgını görmek hayır ve menfaate, çıkardigi şey çirkin ise düşmana karşı üstünlügüne, rüya sahibi ilim adami ise ilminin artmasına, denizden kötü bir şey çıkardıgını görmek düşmanın memleketi istilasına delalet eder.

Cafer i Sadik a göre:
Rüyada deniz görmek altı şekilde tabir olunur. Mülk ve devlet başkanı, büyük kimseler, alim, ilim, mal, iş.

Ebu Sait El Vaiz e göre:

Tatlı suyu olan denizin kuruması devlet başkanının ölümü, taşkın bir deniz keder ve sıkıntı. Denizde bogularak ölmek İslam dininin dışında olarak öldügüne delalet eder. Denize düştügünü ve bazen batıp bazen çıktıgını ve ellerini hareket ettirerek yüzdügünü gören devlette bir makama sahip olur. Denize girdigini ve hemen çıktıgını gören dünyada hep din ve ibadetle meşgul olur.Rüyada Deniz Ne demektir, Rüyalarda Deniz görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.