Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Dövmek görmek Rüyada Dövmek görmek
  Rüyada Dövmek  Bugün 23 Mart 2018
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Gök Gürlemesi Görmek
Rüyada yagmursuz gök gürlemesi, korkuya delalet eder. Gök gürlemek devlet başkanı tarafından
Rüyada AkçaAğaç Görmek
Rüyanızda akçağaç gördüyseniz şansınızın açık olacağına ve sağlığınızın, sıhha
Rüyada Düşüncesizlik Görmek
Rüyada yapılan düşüncesizlikler his ve önsezileriyle hareket ederek yanlış kararlar vermeye,
Rüyada Reçine Görmek
Rüyada görülen reçine inatçı, ısrarcı, dediğinden caymayan ve hırslı bir insan olarak yor
Rüyada Malak Görmek
Rüyada görülen malak bir uyarıdır. Davranışlarınıza dikkat etmezseniz çevrenizdeki insanla
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Dövmek Görmek, Dövmek, Ne demektir, Rüya Tabirleri, Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Dövmek

Rüyada Dövmek görmek

Rüyada elleri ve ayakları baglanmayarak kamçi ile dövüldügünü görmek, kan çıksın veya çıkmasın degişmez, haram mal elde edecegine işarettir.

Bir ölüyü dövdügünü görmek, rüya sahibinin dini kuvvetine, borçları varsa yerine getirmege delalet eder. Bazı yorumculara göre; rüyada dövmek beddua ile tabir olunur. Bir kimseyi dövdügünü gören, ona beddua eder. Elleri baglı olan bir kimseyi dövdügünü gören, ona kötü sözler söyler, fakat sonradan söyledigine pişman olur.

Bir başka rivayete görede: Rüyada dövmek, döven vasıtasıyle dövülenin duyacagı bir habere işaret eder. Ancak agaç parçasıyla döverse, dövülen için yalandan bir şey vadeder ve onu yerine getirmez. Rüyada dövmek dövüleni ayıplamaya ve ona ögüt vermeye işaret eder. Rüyada bir kimsenin basma davul tokmagıyla vurup yaralandıgını gören kimse, dövülen kimsenin liderliginin gitmesini arzu eder. Eger göz kapagına vursa, döven, dövülen kimseyi dininden dolayı rezil etmek ister. Eger kafasına vursa, dövenin dövüleni ayıplayacagına işaret eder. Kulagın yumuşak yerine vurarak onu yaracak olsa ve ondan kan çıksa, döven kimse dövülen kimsenin kızının bekaretini izale eder. Rüyada bir adamı dövdügünü gören kimse, o adam aleyhinde dua eder. Bir kimse rüyada açıksaçık bir vaziyette bulunan bir adamı dövse, dövenin dövülen kimseye söyleyecegi ve dövülenin reddedemeyecegi kötü bir söze işaret eder. Bir kimse rüyada, emri altında bulunanlardan birisini dövdügünü görse, bu rüya, hayra ve dövenden dövülene erişecek menfaata işaret eder. Ancak dövülen, rüyayı görenin hanımı olursa, o kadının kötü bir iş yaptıgına işaret eder. Emri altında bulunmayan bir kimseyi dövdügünü görmesi, aşagılıga ve dövülene gelecek zarar ve ziyana işaret eder. Rüyada kendisinin dövüldügünü ve onu döven de melek, ölü ve emri altında bulunanlardan olmadıgı takdirde, hayra işaret eder. Kayışla dövmek kayış deriden olduğu için adilige işaret eder. Kamışla dövmenin tabiri de aynıdır. Rüyada başkasını dövdügünü görmesi, başkasının kendisini dövdügünü görmesinden kendisi için daha faydalıdır. Bazı tabirciler, rüyada dövmeyi ve kamçi ile vurmayi dövenin, dövülenin terbiye etmesine işaret eder derler. Eger dövülmede kan akmazsa, dövülenin dövenden emin olmasıyla yorumlanabilir. Rüyada dövmek, sefere çıkmaktır. Yeri dövdügünü gören kimse, yolculuga çıkar. Rüyada taşlanmak için bir kuyu kazıldıgını gören kimsenin, evli olduğu halde zina ettigini veya zina yapma arzusunda olduğuna işaret eder. Kendisine kırk degnek vuruldugunu gören kimsenin, içki içtigine, seksen degnek vurulsa namuslu bir kadına iftira ettigine işaret eder. Bir kimse rüyada bir ölü dövdügünü ve ölüyü de sinirlenmiş bir vaziyette görse, o kimsenin günah işledigine veya işlemek arzusunda bulunduguna işaret eder. Rüyada diri bir kimsenin ölüyü dövmesi, namaz, hacc ve zekat gibi dini meselelerde dirinin dince durumunun kuvvetli olmasıdır. Bazı yorumcular, rüyada bir ölünün kendisini dövdügünü gören kimse, yapacagı yolculuktan hayra erişmesine işaret eder. Eger o kimsenin bir şeyi kaybolmuşsa, o şey yine eline geçer. Bazı tabirciler de, rüyada bir ölünün kendisini dövdügünü gören kimse, borcunu öder derler. Rüyada yere vurmak yolculuga çıkmaktır. Rüyada bir yerini tırmalamaksızın ve agrıtmaksızın bir insanı dövse, eger kış mevsiminde ise, dövülen için elbiseye, kış mevsiminde degilse, dövenin, dövülenin aleyhinde konuşmasına işaret eder.

Cabir ül Magrîbî ye göre:
Rüyasında birinin kendisini dövdügünü, fakat dövenin kim olduğunu ve neden dövdügünü bilmedigini gören, hayırlı mala sahip olur. Yeni elbise giyinir. Dövülmekten korktugunu gören, korktugundan emîn olur.

Ismail El Eş as a göre:
Bir ölünün kendisini dövdügünü gören, çıktıgı bir yolculuktan fayda görür, yahut kaybettigi bir şeyini yeniden ele geçirir.

Ebu Sait El Vaiz e göre:
Rüyada dövmek, dövülen için hayra delalet eder. Ancak agaç ile vurmak hayırlı degildir. Rüyada bir erkeğin sopa ile kendi başına vurması devlet reisinden memnun olmadıgına delalet eder.

Kirmanî ye göre;
Kırbaçla vuruldugunu ve üzerinde dayak izi görülen kimse, eger elleri baglı ise, ona bir kimse sözle bir zarar verir ve ondan tiksindigi bir söz işitir. Kırbaçsız, elle dövüldügünü ve üzerinde dövme izi kaldıgını gören, hayra erişir. Eger üzerinde dövülme eseri kalmamış ise, sadece bir söz işitir. Dövüldügü halde neden dövüldügünü bilmemesi, elleri baglı degilse, hayır; baglı ise hayırsızlıga yorumlanır.Rüyada Dövmek Ne demektir, Rüyalarda Dövmek görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.