Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Duvar görmek Rüyada Duvar görmek
  Rüyada Duvar  Bugün 23 Mart 2018
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Hokkabaz Görmek
Rüyada hokkabaz görmek hile yapan batıl işlerle ugraşan ve kötü şeyler yapan adamla tabir ed
Rüyada Sakal Görmek
Rüyada görülen sakal mal, para ve itibarın artmasına, sakalının çok uzadığını görmek bo
Rüyada Fil dişi Görmek
Rüyada görülen fil dişi, zenginliğin ve şansın habercisidir. Maddi durumunuz düzene girecek.
Rüyada Satranç atı Görmek
Rüyada görülen satranç atı mal olarak yapılan akidlere(sözleşmelere) delalettir. Bazen de ma
Rüyada Mühendis Görmek
Rüyada mühendis görmek mamur bir şeyin harap olmasına, harap olan bir yerin bayındırlığına
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Duvar Görmek, Duvar, Ne demektir, Yıkılması, Rüya Tabirleri, Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Duvar

Rüyada Duvar görmek

Rüyada duvar görmek, yaşanan yıllar ile yorumlanır. Bir rivayete göre, duvar kuvvetli ve dindar bir erkektir. Üzerine bir duvarın yıkıldıgını görmek, hazine bulmaya; bir duvardan düştügünü görmek, bekledigi bir şeyin olmamasına; bir duvardan indigini görmek, makam ve işinden inmege veya ümidinin boşa çıkmasına; bir duvarın üzerine yıkıldıgını görmek, cezasının ertelenecegine delalet eder. Bir evin duvarının yıkılması o ev halkının ölümüne işarettir.

Tamire muhtaç bir duvarı bir takım kimselerin tamir etmekte olduklarını görmek, itibari ve rütbesi elinden gitmiş bir kimsenin dostlarının, onun itibarının geri verilmesi için çalıştıklarına delalet eder. Kendi malı olan bir duvarı tamir ettigini görenin hali ve vakti düzelir. Duvarın yıkıldıgını görenin eline define geçer. Duvarın üstüne yıkıldıgını gören, işledigi günahların cezasına ugrar. Harap ve yıkılmak üzere olan bir duvar görmek, mahallede bir felaketin meydana çıkacagına işarettir. Böyle bir duvarın yeniden yapıldıgını görmek, felaketin önlenecegine delalet eder. Bir degnege dayanarak bir duvardan atladıgını gören, iyi bir dostunu birakarak kötü bir kimse ile arkadaş olur. Yahut bir iyi insanla bozuşur. Bir duvara bakıp onda kendi gölgesini gören, ölür duvarın evin içine dogru yıkıldıgını görmek, ev sahibinin hastalıgına, dışına dogru yıkıldıgını görmek, ölümüne işarettir. Bir rivayete göre rüya sahibi gurbette ise, memleketine döner. Bir duvarın kendi kendine yenileştigini görmek, beklenmeyen mutluluk ve bolluga, kerpiçten bir duvar yapıldıgını görmek, iyi bir iş yapmaya; taş ve kireçle bir duvar yapmak, ev sahibinin hastalanacagına işarettir. Bir başka rivayete görede: Bir kimse duvar üzerinde veya duvara binmiş olduğunu görse o duvar onu ayakta tutan halidir. Duvar üzerinden düşdügünü gören kimse, durum ve itibarından yahut arzu ettigi şeyden, ya da tutundugu bir husustan düşer. Duvar üzerinde oturdugunu görse, yükseklige, şerefe, servet ve rütbeye işarettir. Bir tarata meyletmiş duvarı görmek, ilim, hidayet ve hikmete muttali olmaya veya arkadaşlar arasında ayrılıga işarettir. Duvarın evin içine yıkıldıgını görmek, ev sahibinin hasta olmasına işarettir. Duvarın evin dışına yıkıldıgını görmek, ev sahibinin ölümüne işaret eder, eger ev sahibi yolculukta ise döner. Rüyada bir duvarın yerinde yenilendiğini görmek, evlenmekle meydana gelecek akrabalıga işarettir. Kerpiçten bir bina yaptıgını gören kimse iyi amelde bulunur. Kireç ve kiremitten duvar yapmak iyi degildir. Bir yerde duvarın yarılması o yerde hapishanenin çok olmasına işarettir. Rüyada duvardan su çıkması, erkek kardeş veya hanımın akrabaları tarafından gelecek üzüntü ve kederdir. Bahçe duvarı, bahçe sahibinin din ve ilmine ve onu dünya ve ahiret azabından koruyacak ve muhafaza edecek haline işarettir.

Sağlam duvar kişinin din ve dünya güzelliğine, Duvarın üzerine oturmak, kendi konumunu iyi değerlendirmeye. Hantal duvar kaba bir kimseye, çok ince duvar amel noksanlığına. Bir duvara yaslanmak, kadri yüce birinden destek görmeye. Duvarın çevreye zarar vermeden düştüğünü görmek, oradan hasıl olacak dünyalığa. Duvarın yarılması bir tehlikeden dolayı uyarılmaya. Duvarın harap olması eş ve dostların durumlarının değişmesine. Üzerine duvar devrilmesi işlenen günahlardan dolayı peşin olarak görülecek azaba. Duvar örmek iyi amel işlemeye, dünyalığını yararlı işlerde dullanmaya. Duvarda kendi suretini görmek veafat etmeye. Ev içinde devrilen duvar hastalığa, duvarın dışarıda ve ansızın düşmesi ev sahibinin vefatına yahut gurbette ise dönmesine. Duvarın üzerindeki koruyucu semer insanın şeref ve tedbirine dilelet eder.

Ebu Sait El Vaiz e göre:
Duvarın düz ve doğru olması rüya sahibinin halinin iyiligine; duvarın yıkılmak üzere olması, halinin bozulmasına işarettir.

Abdulganı Nablüsî ye göre:
Rüyasında saglam bir duvarın üzerine binmiş olduğunu görenin hali güzel ve geçimi düzgün olur.Rüyada Duvar Ne demektir, Rüyalarda Duvar görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.