Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Ev görmek Rüyada Ev görmek
  Rüyada Ev  Bugün 23 Nisan 2018
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Çiçek, kızamık, ekzema Görmek
Rüyada çiçek çıkardıgını görmek halk arasında itibarının ve kıymetinin düşmesine işa
Rüyada Düğün Görmek
Rüyasında çalgısız ve eglencesiz yapılan bir düğün görmek, hayır, bereket, ferah ve sevin
Rüyada Serseri Görmek
Rüyada başı boş, avare ve serseri dolaştığınızı görmek, ne yaptığınızı ve ne yapaca
Rüyada Plaj Görmek
Rüyada plaja giderek denize girdiginizi görmeniz, üzüntüden ve kederden uzak bir hayat geçirec
Rüyada Aksakal Ve Bıyık Görmek
Rüyada aksakal ve bıyık görmek hayatta başarılı olmaya işarettir. İşlerinizin yolunda gide
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Ev Görmek, Ev, Ne demektir, Rüya Tabirleri, Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Ev

Rüyada Ev görmek

Güzel, temiz, ferah bir evde olduğunu görmek hayatının da gönlüne göre olması demektir. Hayatı boyunca güven içinde ve yaptıklarından zevk alacak demektir. Evin genişliği mutluluğun artması demektir. Karanlık ve pis ev sıkıntı anlamındadır. Dağ başında ev görmek yükselmenin, herkesten üstün duruma geçmenin haberidir.

Yeni bir ev, yakında taşınacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına gelir. Eğer eski ev gördüyseniz, başarısızlığın ve hastalığın habercisidir.

Güvenliği, huzuru, düşmanlardan korunmayı, rahatı, dertlerden uzaklaşmayı temsil eder. Ev Rüyalarına çok dikkat etmek ve dikkatli yorumlamak gerekir.

Rüyada ev görmek ahirete yorumlanır. Rüyada bilme digi bir eve girip orada bir takım ölmüş insanlar görmek, ahirete işarettir. Oraya girip oturanın eceli yaklaşmıştır. Öyle bir evden çıktıgını gören şiddetli bir hastalıga yakalanır. Sahibi bilinen bir eve giren helal rızk için dua eder. Tahtadan veya kerpiçten yapılmış bir eve giren haram mal edinmege çalışır. Öyle bir evden çıkan harama tövbe eder.

Bir evi süpürüp temizledigini görmek keder ve sıkıntıdan kurtulacagına, bir ev satın aldıgını görmek, büyük bir menfaate, evinin içinde veya kapısında pislik görmek ev halkının shlaksızlıgına işarettir.

Bir başka rivayete görede: Rüyada görülen evin bir çok tabiri vardir. Ev görmek erkeğin beraberce yaşadıgı, hanımına işarettir. Bir kimse tanımadıgı bir evin üzerin çıktıgını görse o evin kiymeti ve seren nisbetince bir kadınla evlenir. Bir kimse kendisini, sadece kireçlenmiş ve diger evlerden ayrı bir evde görse, bununla beraber şerre işaret eden sözde söylese, o ev o kimsenin kabri olur. Bir kimse kendisini saglam bir evde hapsedilmiş ve kapısı üzerine kilitlenmiş görse, halbuki o ev de diger evlerin ortasında olsa, o kimse hayır ve nimete işarettir.

Rüyada bir evi yüklenip onunla beraber yürüdügünü gören kimse, bir kadının nafaka ve idaresini üzerine alır. Evin kendisini yüklendigini veya onunla beraber geldigini gören kimsenin nafaka ve idaresi hanımının üzerine olur. Evinin, altından olduğunu görenin evinde yangın çıkar. Kendini küçük bir evden çıkıyor görse, üzüntü ve gamdan kurtulur. Bir kimse bacasız bir evde olduğunu ve güneşin yahut ayın o haneye doğdugunu görse o yerden bir kadınla evlenir.

Bir kimse evinde çamurla sıvanmış geniş bir odanın olduğunu görse, halbuki o evde öyle bir oda yok olsa o evde saliha kadınların çokluguna işarettir. Eger o oda kireçle sıvanıp kiremitle yapılmışsa o kadının kötü sözlü münafık birisi olmasına işarettir.

Bir kimsenin demirden yapılmış bir ev görmesi, hanımıyla beraber uzun ömürlü olmasına rüyasında karanlık bir ev görmesi ise, kötü ahlaklı bir erkege işarettir.

Bir kimse bir evin, kendisini yüklendigini ve içinde olan eşya ile yürüdügünü ve insanların da onunla beraber yürüdügünü görse, o ev halkına bir musibet erişir. Islak ve çamurlu bir eve girdigini gören kimse, o ıslaklı ve çamur nisbetinde hanımı tarafından gelecek üzüntü ve kedere girip, sonunda bu üzüntü ve kederden kurtulur.

Bir kimse rüyada bir şehirde bir bina yaptıgını görse, o kimse o şehirde evlenir ve bir çocugu olur. Eger kendi evini bulundugu halinden geniş olarak görse, hayır ve nimete ve bolluga kavuşur ve hanımı tarafından servete erişir. Kendisini yeniden bir ev yapmak üzere temel atıyor gören kimseye büyük bir üzüntü isabete eder.

Rüyada yeni bir ev gören kimsenin düşmanı ölür. Kendisinin bir evi nakışladıgını görse o evde husumet ve şiddet meydana gelir. Bir kimse kendi evini karanlık görse, menfaat ve rahatı olmayan uzak bir yolculuga çıkar.

Rüyada evini aydınlık görse, çıktıgı yolculukta hayırla karşılaşır. Kendi evini yıktıgını görse malına başkaları varis olur.

Rüyada görülen ev, kişinin dünyasıdır. Bundan dolayı bir kimse rüyada kendisinin yeni sıvanmış, bütün bölümleriyle yeni bir evinin olduğunu görmesi, eger fakir ise zengin olmasına, üzüntülü ise üzüntü ve kederin gitmesine işarettir. Eger zanaatkar ise gördügü evin güzelligi nisbetince devlet ve servete işarettir.

Rüyayi gören günahkar ve kusurlu ise tevbe ve istigfar eder. Evin darlıgı rüyayı görenin cimriligine, evin yeniligine, evin mükenimelligi, rüyayı görenin tedbirine ve evin sıvası dinindeki metanetine işarettir. Evin tamiri rüya sahibinin sevinçine, evin odaları rüyayı görenin hanımlarına, demirden ev, ev sahibinin uzun ömrüne, devlet ve servetine işarettir.

Bir kimse evinden kızgın olarak çıktıgını görse hapsedilir. Rüyada evine başkasının girdigini görse, evine giren adam sınına vakıf olur. Bekar olan bir kimse, insanları, rüyada, bilinen veya bilinmiyen bir yerde ev yaptıklarını görse, şeref ve şan sahibi bir kadınla evlenmesine işarettir. Kendisinin yeni bir eve girdigini görse, evin sahibi veya evde oturan da orada olsa, eger o kimse zengin ise zenginligi artar, fakir ise zengin olur.

Kendisini eski bir eve girdigini ve evin de üzerine yıkıldıgını görse o kimse akrabalarından bir mirasa işarettir. Bazı tabirciler, bir kimse rüyada bir ev yapsa onun bazı akrabaları veya evlatlarından biri ölür derler. Kendi evini sattıgını gören kimse hanımını boşar.

Kendisinin güzel bir evinin olduğunu görse, ameli güzel olur, evinin sık ve çirkin olduğunu görse, amelinin kötü olmasına işarettir. Bazen de ev, herkesle iyi geçinmeye, zamanın degişmesiyle halinin degişmesine işarettir. Bir kimse yeni bir ev yıktıgını görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder.

Bir ev yapsa veya satın aldıgını görse, o kimseye çok hayır erişir. Bir kimse evini veya evinin odalarını, yahut avlusunu veya bacasını bilinen miktarın üstünde genişledigini görse, o kimsenin dünyaca halinin genişlemesine, geçim ve nasibinin çok olmasına işarettir.

Bir kimse rüyada evin içinde veya iç kapılardan birinde kötü bir şeyin meydana geldigini görse, o kimsenin hanımı hakkında yaramaz ve kötü bir şey meydana çıkar. Hasta olan bir kimsenin, evinden sessiz ve sükut olarak çıktıgını görmesi, ölmesine işarettir.

Ibni Sirin e göre;
Rüyada bir evin tavanı, damı veya duvarının yıkıldıgını veya yandıgını görmek evinde bir musibet olacagına işarettir. Evinin büyüdügünü görmek nimete, küçüldügünü görmek ise nimet ve rızkının azaldıgına delalet eder.

Kirmanı ye göre;
Evinin ortasındaki avlu, kızına ve kız kardeşe, evin sofası anne ve babaya işarettir. Onları güzel ve temiz görmek onların hayır ve selametine, pis ve yıkık ve dar görmek onların sıkıntı, felaket ve yoksullugu ile tabir olunur. Kendi mülkü olan bir eve girdigini gören çok sayıda evlada sahip olur. Evinin geniş olması rızkının bolluguna ve bereketine delildir. Güzel bir ev görmek anne ve babasının uzun ömürlü olacaklarına, güzel bir eşle evlenecegine, zenginlige ve yüksek bir dereceye ulaşacagına delalet eder.

Ebu Said El Vaiz e göre;
Yeni bir evin yapıldıgını görmek akrabasından birinin ölecegine, bir evi genişletmek için tamir ettigini görmek, kedere, bir evi yıktıgını görmek musibete işarettir.

Abdulganı Nablusî ye göre;
Ev, insanın dünyası ile yorumlanır. Rüyada yeni ve mükemmel bir evi olduğunu gören fakirse zengin olur, sıkıntıda ise genişlige çıkar, sanatçı ise üne kavuşur, zengin ise malı artar, bu rüya herkes için hayırlıdır.Rüyada Ev Ne demektir, Rüyalarda Ev görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.