Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Fil görmek Rüyada Fil görmek
  Rüyada Fil  Bugün 25 Mart 2018
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Dert Görmek
Her türlü gam ve keder sevinç ve sürura. Dertli olduğunu görmek, hak ve gerçek doğrular uğr
Rüyada Sel Görmek
Rüyada görülen sel gören kişinin, düşmanlarının saldıracağına yorumlanır ve dikkatli ol
Rüyada Kuyumcu Görmek
Rüyada görülen kuyumcu sevinçe delalet eder. Rüyada bir kuyumcu dükkanında olduğunu ve bazı
Rüyada Orfi idare (sıkı yönetim) Görmek
Rüyada memleketinizde sıkı yönetim ilan edildigini bu yüzden bazı şartlara tabi olduğunuzu g
Rüyada Çıban Görmek
Vücudun görülen yerindeki çıban insana gelecek geçici sıkıntıya, elbise altında kalan çı
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Fil Görmek, Fil Binmek, Ne demektir, Rüya Tabirleri, Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Fil

Rüyada Fil görmek

Rüyada file binmek veya fil görmek kederdir. Çünkü filin eti yenmedigi gibi sütü de içilmez. Üzerinde davul ve zurna gibi şeyler olduğu halde bir filin kendisine dogru geldigini ve ona bindigini gören, rıfata ve büyük bir mevkie ulaşır, iki filin birbirleriyle kavga ettiklerini görmek, iki büyük devlet adamının birbiriyle çatışmasına delalet eder. Filin kendisi ile konuştugunu görmek, büyük bir kişi ile konuşacagına işarettir.

Rüyada file bindigini veya sahibi olduğunu ya da file galip geldigini gören kimse, devlet başkanlıgına yaklaşir ve ondan yüksek bir rütbe ve makarna nail ve izzet içerisinde uzun bir ömür sürer. Bir kimse rüyada filin, kendisinin bir yerini parçaladıgını görse, o kimseye devlet başkanı tarafından bir afet ve bela erişir. Eger rüya sahibi hasta ise ölür. Rüyada gündüzün file bindigini gören kimse, hanımını boşar. Egeriyle file bindigini ve filin de itaat ve inkiyad ettigini gören kimse, iri yarı bir kimsenin kızıyla evlenir. Eger o kimse tüccarsa ticareti genişler. Filin hortumundan bir şey aldıgını gören kimse, yine devlet başkanı tarafından helal mala nail olur. Bazı tabirciler, fil, cömert, kerem sahibi, sabirli, idareci, halim ve kuvvetli bir devlet başkanıdır derler. Filin, kendisine hortumu ile vurdugunu gören kimse, hayır ve nimete erişir. Eger filin pisliginden bazı şeyler alsa, onun pisliginden gördügü miktarca gören kimse malla zenginleşir. Fil, salih millete, alimlere ve insanlann şereflilerine işaret eder. Fil, fazla sıkıntılara, yaramazlıga ve meşakkate düşmeye sonra da onlardan kurtulmaya, işaret eder. Bir kimse fili görse ve ona binmese, nefisçe eksiklige ve mali ziyana ugrar. Eger file bindigini görse, bir mülke nail olur. Bazı tabirciler, bir kimse rüyada Medineden başka bir şehirde fil görse, sıkıntı ve feryada işaret eder. Eger fili Medinei Münevvere de görse, nimet sahibi bir adama ya da şerefli bir kimseye işaret eder. Bir kimse rüyada filin, kendisini korkuttugunu veya korkutmak istedigini görse, hastalıga işaret eder. Eger filin, kendisini ayagı altına aldıgını ve üzerine çıktıgını görse, rüya sahibinin ölecegine işaret eder. Eger ayagı altına almazsa, rüya sahibine anz olacak sıkıntıya ve ondan kurtulmaya işaret eder. Kadınların her ne şekilde olursa olsun fil görmeleri, hayra işaret etmez. Filin konuştuğunu gören kimse, devlet başkanından büyük bir hayra erişir. Filin koşarak kendi arkasına düştügünü gören kimse, zarar eder. Fil, kendisini yakalasa, o kimseye düşmanının zaran erişir. Bir kadın rüyada file bindigini görse, o kadının ölecegine işaret eder. Filler, kıtlık ve kuraklık ile tabir edilir. Rüyada bir savaşta file bindigini gören kimse, ölür. Fil eti yedigini gören kimse, mala erişir. Filin azasından veya derisinden ya da kemiginden bir şey aldıgını görse, tabiri yine öyledir. Salih ve takva sahiplerinin rüyada fil görmesinde hayır yoktur. Fil, Taun hastalıgı bulunan bir şehrin dışında görülse o şehirden taun gider. Bir fili öldürdügünü gören kimse bir kişiye zulmeder. Bir kimse rüyada birtakım insanlann fillere bindiklerini ve öteye beriye döndürdüklerini görse, eger savaşta iseler onların maglup olmalarına işaret eder.

Ibn i Sirin e göre;
Rüyasında geceleyin bir file bindigini gören evlenir. Gündüz bindigini gören karısını boşar veya hizmetçisini kovar.

Kirmanî ye göre;
Rüyada fil görmek devlet büyügü ile, file binmek mevki ile; derisi, eti, kemigi ve diger parçaları mal ve menfaat ile ve nimet ile yorumlanır. Savaş sırasında bir file binmis oldugunu gören, kuvvetli ve büyük bir düşmanını ortadan kaldırır. Filden düştügünü gören, bela ve musibete ugrar.

Cabir ül Magrîbî ye göre;
Rüyada gezmek için çıplak file bindigini gören, bir kadınla evlenir. Bir filin bir mahalleden başka bir yere gittigini görmek, o memlekette hükümetin degişecegine yorumlanır. Bir filin kendisini ayagının altına aldıgını görmek hükümet reisinin rüya sahibine kötülük edecegine delalet eder.

Ebu Sait El Vaiz e göre;
Rüyada file bindigini gören, dogruluktan ayrılmıştır. Bir rivayete göre file binmek, kötü ün yapmaktır.

Cafer i Sadik a göre;
Rüyada fil görmek, yedi şekilde tabir olunur. Devlet başkanı, kuvvetli bir erkek, hasetçi bir kişi, gaddar kişi, savaş, düşmanlık, zulüm.Rüyada Fil Ne demektir, Rüyalarda Fil görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.