Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Kabe görmek Rüyada Kabe görmek
  Rüyada Kabe  Bugün 22 Mart 2018
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Şeker hastası Görmek
Rüyada şeker hastası olan bir kimse ile karşılaşmanız ev halkından birinin hafif bir hastal
Rüyada Dokuz Görmek
Dokuz sayısı başarının cesaret, atılganlık ve çalışma sayesinde geleceğini haber verir.
Rüyada Ev Bahçesi Görmek
Rüyada ev bahçesi, insanın muhafaza edilmesine ve namuskarlıgına, mal ve evlattan şüpheyi def
Rüyada Kuraklık Görmek
Rüyada kuraklık görmek korkudan emin olmaya delalettir. Bir kimsenin rüyada kuraklıktan dolayı
Rüyada Mazot Görmek
Rüyada görülen mazot hiç beklemediğiniz bir anda hiç beklemediğiniz bir kişiden yardım gör
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Kabe Görmek, Kabe, Ne demektir, Rüya Tabirleri, Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Kabe

Rüyada Kabe görmek

Rüyada Kabe 'yi görmek devlet başkanı, devlet büyükleri, hakim, evlenmek, Kabe 'yi ziyaret etmekle yorumlanır. Kabe 'nin içinde namaz kıldıgını gören, devlet büyüklerinden birine yakın olur. Düşmanından kurtulur. Kabe 'ye girdigini görmek bir devlet büyügünün makamına girmekle yorumlanır. Kabe 'den bir haber aldıgını görmek hükümetten işine dair bir haber alacagına. Kabe 'nin duvarlarından birinin yıkılmış olduğunu görmek devlet büyüklerinden birisinin ölümüne delalet eder. Kabe 'den bir şey çaldıgını görmek haram bir iş işlemege. Kabe 'ye dogru yürümek dininin kuvvetine. Kabe 'nin üstünde namaz kıldıgını görmek İslamiyetten uzaklaştıgına. Kabe 'yi çignedigini görmek sünneti seniyyeye karşı olmaya. Gökten meleklerin inip Kabe 'yi başka bir yere taşıdıklarını görmek, o beldede asayişin düzgün olacagına. Kabe 'yi pis görmek farzlari terk ettigine yorumlanır.

Bir başka rivayete görede:; Rüyada Kabe'yi görmek, halife veya bir bakan yahut bir reise yada evlenmeye delalettir. Bazen rüyada Kabe 'yi görmek, rüya sahibinin Beytullah 'a girecegine delalettir. Rüyada Kabe 'yi gören kimse, yapacagı hayırlı bir amelle müjdelenir. Yada işlemeyi arzu ettigi bir şerden sakınır. Bir kimse Kabe 'de namaz kıldıgını görse, bir reisten veya imamdan kuvvet alır. Düşman şerrinden emin olur ve hayra erişir. Rüyada Kabe 'ye giren kimse halifenin huzuruna çıkar, oradan bir şey aldıgını gören kimse halifeden bir şey alır. Bir kimsenin rüyada, Kabe 'ye varıp orada hacc ile alakalı bir şey yapması, o kimsenin Allah (C.C.) 'in farzlarından emrettigi şeye veya kefareti yemini yerine getirmek için çaba sarfetmesine delalettir. Rüyada Kabe 'ye bakmak korktugundan emin olmaya işarettir. Bir kimse rüyada Mekke 'de bir vazifeye memur edilse devlet reisinin işleriyle ilgili bir vazife o kimseye verilir. Rüyada Kabe 'den bir nar çaldıgını gören kimse, dinini islah eder. Mekke 'de ölüler arasında olduğuna ve ondan bir şeyler sorduklarını gören kimse, şehit olarak ölür. Bir kimse rüyada Kabe 'de abdest bozdugunu görse, halifeye isabet edecek bir musibete işarettir. Rüyada Kabe 'nin kendi evinde olduğunu gören kimse daima saltanat, devlet ve halk arasında şöhret bulur. Ancak Kabe 'nin şeklinde kötü bir hal görse, rüyada ev sahibi için hiç bir hayır yoktur. Kendi evinin Kabe olduğunu görse kabe müslümanların önderi, o kimse de onun maiyetinde bulunur. Hatmi şerife girip, Kabe üzerinde namaz kıldıgını gören kimse in am(nimetleri), ihsan ve rütbeye erişir. Mezhebinin kötü dedigi ve sünnete muhalif hareket etmesiyle beraber tahsildarlık yapar. Kabe 'de bir hata işledigini gören kimse Resülullah (S.A.V.) 'in Sünneti Seniyyesine muhalif harekette bulunur ve nefsine uyan kimselerin yoluna girer. Bir kimse rüyada meleklerin gökten inip ve Kabe 'yi temelinden kaldırıp bir şehre koyduklarını görse, o yerde bir fitnenin çıkmasına, müslümanların önderinin o şehirde bulunmasına delalet eder. Bir kimse Kabe 'nin harap olduğunu görse, namazını terk eder. Bir kimse Kabe 'yi tavaf ettigini veya hacla ilgili bir vazifeyi yaptıgını görse o kimsenin yaptıgı vazife miktarınca dinin salahına işarettir. Bir kimse Kabe 'ye yönelmiş olduğunu görse, din ve dünyasını islah edecek bir şeye yönelecegine veya bazı işlere karışmak üzere sultanın bulundugu tarafa yönelmek üzere bulundugunu işarettir. Bir kimsenin kendisini Sünneti Seniyyenin aksine olarak hacc vazifelerinden bazı şeyleri noksan yaptıgını görmesi o kimsenin namazında kibleyi degiştirdigi gibi dinini de degiştirecegine işarettir. Kabe namaza da işarettir. Çünkü Kabe namaz kılanların kiblesidir. Kabe mescit ve camiye de işarettir. Çünkü Kabe, Allah 'ın evidir. Kabe islam, Kur'an-ı kerim, sünnet, Mushaf i Şerif, alim baba, Seyyid, koca ve ana gibi kendilerine uyulmakla hidayete erişilecek kimselere delalettir.

Şerlerden sakınmaya, hayırlı amellere, evlenmeye, emniyet ve güvene, hacca gitmeye, Kur'an-ı kerim ve sünnete kendisine uyularak hidayet bulunan salih ebeveyne, gerçek alim, evliya ve mürşide yahut cennete, Kabe 'de namaz kılmak yönetimden iyilik görmeye, düşmanın şerrinden emin olmaya. Kabe 'ye bakmak esenlik ve huzura. Onun bir duvarının yıkıldığını görmek dini bir önderin vefatına. Kabe 'yi adabına uygun olarak tavaf ettiğini görmek farz ibadetleri hakkıyla yerine getirmeye, sözünün gereğini yerine getirmeye. Kabe 'de yanış ve uygunsuz bir iş yaptığını görmek sünnetlere aykırı hareket etmeye. Kabe 'nin kendi evine yahut başka yere geldiğini görmek o ev ve yer için sürekli itibar, şeref ve devlete, Onun harap olduğunu görmek namazı terk etmeye yahut tadili erkana uymaksızın namaz kılmaya. Kabe 'ye doğru yöneldiğini görmek din ve dünyasını ıslah ile hayra ve esenliğe ulaşmaya. Kabe bazen mevsimlere, kentin geniş sokak ve caddelerine, birliktelikleri hayır üzere olan topluluklara delalet eder.

Kişi bütün sıkıntılarından kurtulur. Onun için huzurlu, yeni bir zaman başlayacaktır. Çok iyi bir rüyadır.

Abdulganı Nablusi ye göre:
Rüyada Hacer i Esved i mesh etmek Hicaz halkından veya Peygamberimiz (SAV) Efendimizden olan bir zata uymaya (iktiba etmege) delalet eder.Rüyada Kabe Ne demektir, Rüyalarda Kabe görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.