Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Kapı kapamak ve açmak görmek Rüyada Kapı kapamak ve açmak görmek
  Rüyada Kapı kapamak ve açmak  Bugün 23 Nisan 2018
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Çapkınlık Görmek
Rüyada görülen çapkınlık hareketleri, pek iyi sayılmaz. Düşüncesizce yapılan davranış,
Rüyada Astragan Görmek
Rüyada bir Astragan manto görmek, rüya sahibinin asaletli, çaliskan bir kişi olduğuna işarett
Rüyada Nüzul Görmek
Rüyada bir yerine nüzul yani inme isabet ettigini görmek rakipleriniz tarafından işlerinize tam
Rüyada Hararet Görmek
Bir kimse kış mevsiminde vücudunda hararet hissettigini görse menfaatlara ve güzel elbiselere d
Rüyada Pılav Görmek
Rüyada pilav yemek, iş sahasinda büyük bir basari kazanacagınıza; pilav pisirdiginizi görmek,
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Kapı kapamak ve açmak Görmek, Kapı kapamak ve açmak, Ne demektir, Rüya Tabirleri, Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Kapı kapamak ve açmak

Rüyada Kapı kapamak ve açmak görmek

Rüyada kapısına bir eşik yaptıgını gören evlenir. Bilinen bir kapıyı açtıgını gören, istegini elde etmek için bir kişiden yardım ister. Kapıyı açmaya çalıştıgı halde bunu başaramadıgını gören zor bir işe girer ve onda fayda bulamaz. Bir kapıyı kapayıp digerini açtıgını gören, yeni bir kadınla evlenir. Bir müddetten beri kapalı duran bir kapıyı açtıgını gören, gamdan, sıkıntıdan ve darlıktan kurtulur beklemedigi bir yerden fayda görür. Bir rivayete göre, eşinden ayrılarak başka biri ile evlenir. Kapıyı kapatmak karısından ayrılmaktır. Kapısını çiviledigini gören karısına ilişki kurmayacak kadar kalpten baglıdır. Cami kapısı hakim karısı; hamam kapısı hamamcı karısı; han kapısı hafif tabiatli bir kadın; kale kapısı, kahraman karısı, dükkan kapısı esnaf karısı; hastane kapısı doktor karısı olarak tabir olunur. Bir kapının önüne gelip içeriye girmedigini, başka bir kapıdan oraya girdigini gören, bir devlet büyügünden bir şey ister alamaz, daha büyük bir makama başvurmaya mecbur olur ve istedigini elde eder.

Danyal aleyhisselama göre;
kapı rüyada, kadın ile tabir olunur. İster bilinsin, ister bilinmesin, kapıların açıldıgını görmek, rüya sahibine hayır ve nimete eğer kapılar yol üzerinde iseler, bu iyiligin çok çabuk olmasına delalet eder. Önünde bir evin kapısının açıldıgını görmek, iyi kalpli bir kimse tarafından eline mal geçecegine ve bunu ailesi için harcayacagına delalettir. Evinin kapısının kapandıgını yıkıldıgını veya yandıgını gören büyük bir musibete düşer. Kapının halkasını vurdugunu veya çaldıgını ve içerden cevap verildigini görenin duası kabul olunup aradıgını bulur. Kapıyı çaldıgı zaman açılırsa, Cenab ı Hakk (cc) duasını kabul eder ve onu düşmanına üstün kılar.

Kirmanı ye göre;
Evin bütün kapıları tabirde aynı manaya gelirse de, sokak kapısı tabirde başka şeylere delalet eder. Bir yeni kapı yaptıgını veya kilitledigini gören bir kadınla evlenmek ister ve evlenir. Kapıyı yerinden çıkarmak, karısını boşamaya, yerinden söküp koparmak ise karısının ölmesine delalet eder. Bir marangoza yeni bir kapı yapmasını emrettigini gören genç ve bakire bir kızla evlenir. Kapıyı kapayacak bir şeyi olmadıgını, bu yüzden açık bıraktıgını gören, dul bir kadınla evlenir.

Cabir ül Magribi ye göre;
Vahşi hayvanlardan bazılarının kapısına kadar geldiklerini ve orada bagırdıklarını görmek bir takım gençlerin karısına sarkıntılık ettiklerine, kapısında iki halka olduğunu görmek, karısının başka bir erkegi sevdigine, sokak kapısının açıldıgını görmek, o yer halkına hayır ve rızk kapılarının açıldıgına delalet eder.

Cafer i Sadik (ra) buyurmustur ki:
Rüyada kapı görmek, üç şekilde tabir olunur; ev sahibi, eşi, hizmetçisi.

Ebu Sait El Vaiz e göre;
Evinde gereginden fazla kapıların açıldıgını görmek evinin yıkık ve işlerinin durgun olmasına, eğer kapılar gereginden fazla degilse geçiminin bolluguna. Ticaret ve kazanç kapılarının açılmasına, kapısının halkasının koptugunu görmek, sapıklıga; kapısını kapamak istedigi halde, kapanmadıgını görmek acız kaldıgı bir işi işlemekten alıkonulduguna; evinin kapılarının bir çok taraftan açıldıgını görmek, dünyalık kapılarının açılıp kendisine bolluk getirecegine. Evinin kapısını gayet büyük görmek, iyi haline; evinin kapısını koparılıp bilmedigi bir yere götürülmüş olduğunu görmek, evine bir musibet gelmesine delalet eder. Evinin kapısını yere düşmüş gören, hasta ise veya hastası varsa hemen iyileşir. Bu rüya müjdeye ve selamete işarettir. Evinin kapısını dışa doğru egilmiş olduğunu görmek iyi degildir. Evinin kapısını kapanmış görmek o ev halkına büyük bir musibet gelecegine; bir kapıyı kapamaya çalıştıgı halde bunu yapamadıgını görmek bir kadın tarafından bir işte zorluk çıkacagına; bir toplumun yanma bir kapıdan girdigini görmek, istegine kavuşmaya; kapidan çıkıp dönmek istemedigini görmek, bir işten, bir ödevden çıkmaya; dar bir kapıdan geniş bir yere çıktıgını görmek, hayır görmege ve sıkıntıdan kurtulmaya; kapıyı aradıgı halde bulamadıgını görmek, bir işte gayret ettigi halde başaramamaya kapının demirlerinin çıkarılmış olduğunu görmek, karısını boşamaya delalet eder.

Abdulganı Nablusi ye göre;
Evin kapısı ev sahibine, oda kapısı karısına, kiler kapısı hizmetçiye, mutfak kapısı geçime ve rızka delalet eder. Rüyada açık kapılar görmek, rızk bolluguna ve geçime işarettir. Oda kapısının yeni olması eşinin namuslu ve ahlaklı olmasına; eski ve bozuk olması, kötü huylu olmasına; odasına yeni bir kapı yaptırması, bekar ise evlenecegine; eski bir kapı alıp odasının kapısına taktırması dul bir kadınla evlenecegine, evli ise, başka bir kadınla ilişki kuracagına; oda kapısını yerinden çıkarıp atmak veya satmak, karısını boşayacagına delalet eder. Oda kapısının demirden olduğunu görenin karısı ahlak ve namus sahibi olur. Oda kapısındaki bozukluk, eskilik ve boyasızlik karısının ahlaki ile kıyaslanır. Evinin kapısında bir değişiklik olduğunu görmek, ev sahibinin halindeki değişiklige delalettir. Evinin kapısının düştügünü dışa dogru kopup devrildigini veya yandıgını veya kırılıp parçalandıgını görmek, ev sahibine bir musibet ve felaket gelecegine delalet eder. Evin kapısının koparıldıktan sonra yine yerinde durdugunu görmek, ev sahibinin yeniden işlerinin düzelecegine, kapı yerinin duvarla örülmüş olduğunu görmek, rüya sahibinin karısı tarafından bir musibete ugrayacagına; sokak kapısının büyümesi genişlemesi, saglamlaşması ev sahibinin halinin iyileşecegine; bir canavarın kapıdan içeriye girdigini görmek, kötü kimselerin evin içine girip fenalık yapacaklarına; evinin kapısını arayıp da bulamadıgını görmek, eğer mahkemede bir davası varsa, kazanacagına; bildigi veya bilmedigi yerlerde bir takım kapıların açıldıgını görmek, dünyanın kendisine açıldıgına; evinde gerektiginden fazla kapılar varsa o evde bereket ve idare olmayacagına; açıldıgını gördügü kapılar bir yol ve cadde üzerinde iseler, kazandıgının garip ve fakir kimselere harcanacagına; eğer kapılar evin içine dogru açılmış ise kazancının ailesine harcanacagına delalet eder. Bir evin kapısının üzerinden atlayarak girdigini görmek, ev sahibinin sırrını ögrendigine delalettir. Ev kapısının öteki kapılardan daha fazla genişledigini görmek, bir takım insanların izinsiz o eve gireceklerine, sokak kapısının yerinden çıkması ev sahibinin ölümüne ve halinin kötüleşecegine; dar bir kapıdan geniş bir yere çıktıgını görmek, sıkıntıdan kurtulmaya, evinin iki kapısı olduğunu görmek, karısının hafifligine, sokak kapısının arkasına kadar açık ve dayalı olduğunu görmek, hükümet tarafından bir zarara ugramaya veya evin yıkılacagına delalet eder. Kapının halkası kapıcı veya haberci ile tabir olunur. Kapısında iki halka olduğunu görenin iki kimseye borcu vardır. Kapısının halkasının kırıldıgını gören, sapıkça hareket eder. Sokak kapısının yanmakta olduğunu görenin karısı ölür veya geçimi daralır.Rüyada Kapı kapamak ve açmak Ne demektir, Rüyalarda Kapı kapamak ve açmak görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.