Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Kefen görmek Rüyada Kefen görmek
  Rüyada Kefen  Bugün 22 Mart 2018
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Musıkı Görmek
Rüyada müzik sesi duymak, fevkalâde güzel bir düs olup, onun en büyük dileginin olacagıni ha
Rüyada Koyun gutmek Görmek
Rüyada koyun gütmek, vali ve Amir olmaya işarettir
Rüyada Sürüklemek Görmek
Rüyada birini veya birşeyi sürüklemenin yorumu için lütfen çekerek götürmek kelimesine bak
Rüyada Makat Görmek
Rüyada makat görmek malının, işinin artacagına ve çıkarının bollaşacagına delalettir. Ki
Rüyada Sarmaşık Görmek
Rüyada evin duvarındaki sarmaşık huzur, bolluk, mutluluktur. Başka bir yerde görülen sarmaş
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Kefen Görmek, Kefen, Ne demektir, Rüya Tabirleri, Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Kefen

Rüyada Kefen görmek

Rüyada kefen görmek örtünme ile yorumlanır. Rüyasında kefenlendigini veya kefenle gezdigini görmek dünyada yaptıgı işleri gizlemege veya eşi olmayan bir kadınla evlenmeye delalet eder. Rüyasında bir kefenle açık bir mezarda yattıgını görmek, hayırlı bir iş için kurulan bir dernege girip, fakir ve muhtaçlara yardım edecegine, üzerindeki kefeni atarak çırılçıplak bir halde cadde veya sokakta yürüdügünü görmek, hesapsız bir dünya malına kavuşacagına, kefenin yalnız alt kısmı olup üstü çıplak olarak bir yerde oturdugunu görmek bekledigi bir işin vaktinden daha geç olacagına; üzerinde sarı bir kefen olduğunu görmek salgin bir hastalıga yakalanacagına delalet eder. Üzerine bir kefen giydirildigini görenin eceli yaklaşmıştır.

Bazı tabircilere göre, rüyada bir ölü kefenlendigi sirada kefeninin büyük ve geniş olduğunu görmek iyidir. Kefen dar ve kısa olursa iyi degildir. Rüyada kefen sattıgını gören ölülere rahmet okur, birçok kefenler topladıgını gören şöhrete erişir. Kefen dagıttıgını gören herkese iyilik eder. Bir başka rivayete görede, rüyada kefen görmek avret mahallini örtmege işarettir. Bazen bu rüya işlerini gizli tutmaya veya bekar için emsali olmayan bir kimseyle evlenmeye delalettir. Rüyada kefen giydigini gören kimse zina yapmaya çagırır. Ancak bunu kabul etmez. Rüyada ölülerin kefene sarıldıgı gibi kefene sarıldıgını gören kimsenin ölecegine işarettir. Eğer kefen başını ve ayagını örtmemiş ise o kimsenin dinindeki bozukluga delalettir. Rüyada ölü üzerinde kefenin az görülmesi rüya sahibinin tövbe etmeye yaklaşmasına ve ölü üzerinde kefenin çok görülmesi rüya sahibinin tövbe etmekten çok uzak bulunmasına delalettir.

Rüyada kendini kefene sarılmış tabutta görmek bir haber alacağınıza yada büyük mevki sahibi olmaya yorumlanır.

Ölüler gibi kefene sarılmak vefat etmeye kefen baş yada bacaklarını örtmemişse dinindeki bozukluğa Kefen görmek tövbe etmeye, ayıp yerlerini örtmeye, işlerini gizli tutmaya. Kefen giymek zina yapma teklifini reddetmeye yada bekar için dengi olmayan bir kadınla evlenmeye. Kefen soymak antikaya yahut gizli şeylere ilgi duymaya. Kefen soyucu unutulmuş şeyleri araştırıp bulmaya çalışan kötü niyetli kimseye, aşırı meraklı her yere girip çıkan alçak tabiatlı kimseye delalet eder.

Kefen görmek bir doğum ya da ölüm haberi geleceğine yorumlanır. Kendisini kefen içinde görmek iş hayatında başarılı olacağına delalet eder. Bir başkasını kefen içinde görmek bir kimsenin ölüm haberini alacaksınız demektir.

Cafer i Sadik a göre;
Kefen dört şekilde yorumlanır: Dünya nimeti, mesafe, uzaklık, ölüm ve hastalık. Rüyasinda bir cenaze için kefen yaptıgını görenin o ölüye hayrı dokunur. Eğer yaptıgı kefen tanınmış adam için ise rüya sahibine zenginlik gelir. Eğer tanınmamış bir adama ait ise hayırlı degildir. Ölmüş bir kimsenin kefenini çıkardıgını gören onun yoluna gider. Bir ölünün kefenini almak iki şekilde tabir edilir. Eğer rüya sahibi dindar bir kişi ise eline para, mal geçer, eger fesat kalpli biri ise gammaz ve fitneci olur.

Ebu Sait El Vaiz e göre;
Rüyasında bir erkeğin kefen giymiş olduğunu görmesi zinaya meyline delalet eder. Tamamiyle giymemiş ise zinaya çagırılıyor demektir. Fakat icabet etmez gitmez. Bir ölünün sarılı olduğu gibi kefene sarılı olduğunu gören ölür veya işleri bozulur. Kefeninin kısa olması tövbeye uzun olması tövbeden uzaklaştıgına delalettir. Rüyada kefenler biçtigini gören hayır ve sevap işler. Kefeni arayıp bulamadıgını görmek iyi degildir. Yanına kefen giymiş bir adamın geldigini görmek nimettir.Rüyada Kefen Ne demektir, Rüyalarda Kefen görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.