Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Köpek görmek Rüyada Köpek görmek
  Rüyada Köpek  Bugün 22 Nisan 2018
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Kütüphane Görmek
Rüyada kütüphane görmek çok hayırlıdır. Çevrenizden sıkıldığınız ve hayatınızda bir
Rüyada Kuru yonca Görmek
Rüyada kuru yonca ve hayvanların diğer yiyeceklerini görmek çok rızka delalet eder.
Rüyada Çiroz Görmek
Rüyada çiroz görüp yemek, bazı işlerinizi askıya aldıgınıza ve çok sorumsuzca hareket ett
Rüyada İspirto Görmek
Rüyada ispirto görmek, avare bir hayat yaşayan ve hiç bir zaman istikrarlı bir hayatı olmayan
Rüyada Cuma ve cumartesi Görmek
Rüyada haftanın belli günlerini görmek çok önemlidir. Kişinin istediği şeylerin bu günlerd
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Köpek Görmek, Köpek, Ne demektir, Rüya Tabirleri, Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Köpek

Rüyada Köpek görmek

Rüyada görülen köpek sadakatle tabir olunur. Rüyasında bir köpegin kendisine saldırdıgını fakat ısırmadıgını görmek düşmanlarının kendisine diş bilediklerine fakat zararları dokunmayacagına delalet eder. Bir köpegin kendisini ısırdıgını ve elbiselerini parçaladıgını görmek işinde kendisine rakip olan kişiler tarafından sıkıştırılarak zarara ugratılacagına delalet eder. Bir köpegin kendisinin yanına gelerek ellerini yaladıgını ve kısık sesle havladıgını görmek kendisini alt etmek isteyen rakiplerinin yola geldigine ve onunla anlaşmak istediklerine delalet eder. Yolda giderken bir kaç köpegin saldırısına ugrayıp onlarla mücadele ederek hepsini kaçırdıgını görmek evinde ev halkı tarafından kötü karşılanacagına fakat onları söyledigi sözlerle inandıracagına delildir. Dişi bir köpegin dişi yavrusunu emzirdigini görmek çocukları varsa onlardan hayır görecegine, bekarsa helal süt emmiş bir kadınla evlenecegine delalet eder.

Rüyada köpek görmek düşmanlıgında bile iyilik ve şefkat olan biri ile, dişi köpek görmek ise huysuz ve sonunda bela olacak bir kadınla tabir olunur. Siyah köpek bir zenci düşmana, beyaz köpek diğer düşmanlara yorumlanır. Rüyasında bir köpegin üzerine havladıgını gören sonsuz korkak bir düşmandan fena bir söz işitir ve ona karşi kin duyar. Köpegin kendisini ısırdıgını gören düşmanından fena bir muamele görür. Köpegin agzının suyundan elbisesinin pislendigini gören düşmanından işitecegi sözden dolayı üzülür. Elbisesini bir köpegin yırttıgını görmek işlerinde eksiklik olduguna, köpek eti düşman malına, o etten yemek düşmana üstün gelmeye delalet eder.

Bazı yorumcular, rüyada siyah bir köpegin uludugunu görmek hastalıga delalet eder. Çünkü bu defalarca tecrübe edilmiştir derler. Bir başka rivayete görede rüyada köpek görmek günah işlemekte cesaretli, zevk ve sefaya düşkün bir kimseye delalettir. Eğer köpek ürürse o adi kimsenin haddi aşarak fena ve tamahkar olduguna işarettir. Bir kimse rüyada kendisini bir köpek ısırdıgını veya tırmaladıgını görse o kimseye hissettigi acı kadar düşmanından bir zarar erişir. Bazen rüya sahibi hastalanır. Bir kimse rüyada bir köpegin kendisinin elbisesini yırttıgını görse onu akılsız bir adam gıybet eder. Dişi köpek inatçı ve kötü bir kavim ve kabileye mensup adi bir kadındır. Köpek yavrusu sevimli bir çocuktur. Köpek zevk ve sefaya düşkün bir kimsedir. Rüyada çoban köpegine malik olmak rüya sahibine bir mülkten elde edecegi menfaata işarettir. Ev köpegi zalim bir düşmandır. Saltanat ve memuriyete ehil olan bir kimse rüyada tazı köpegini görse bir vilayete vali olur. Tazı köpegi kuvvetli ancak vicdansız adi bir kimsedir. Rüyada bir köpek aldıgını gören kimse hizmetçilerle arkadaşlık ve sohbet eder ve aşırı derecede sever. Bir kimse köpegin kendisini ısırdıgını görse o kimseye bir hizmetçi veya bir dost ve ahbabı tarafından bir sıkıntı ve musibet erişir. Köpeklerle beraber havladıgını gören kimse arzusuna erişir. Köpekleri öldürdügünü gören kimse düşmanına galip gelir. Bir kimse rüyada av köpeklerinin ava çıktıklarını görse bu rüya bütün insanlar hakkında hayırdır ve insanın yapacagı bir fiil ve harekete işarettir. Av köpeklerinin avdan döndüklerini görse işsizlige işarettir. Av köpeklerinin şehre girdiklerini görmekte böyledir. Evi koruyan köpekler adamın hanımını, eşya ve evini korumaya, kadın için hastalığının artmasına, zarara ve bazı eşyasının gitmesine yorumanır. Eğer dişi ev köpeklerinin ürüdüklerini görse kötü kimselerden erişecek zarar ve hileye delalettir. Ev köpeklerinin hasta olduklarini görse hastalıga zarara ve evin bazı eşyalarının gitmesine delalettir. Köpekler güvenlik kuvvetlerinin çocuk ve yardımcısıyla tabir edilir. Köpek zayıf bir düşman ve cimri bir adamdır.

Düşmanınız olduğuna işarettir. Eğer köpek sevimli ve elinizi yalıyorsa, şansınızın açık olacağına işarettir. Havlayan bir köpek, yakın dostlarınızın tavsiyelerini dikkate almanız gerektiğinin işaretidir.

Çirkin köpek, bir düşmanınız olduğunun işaretidir. Eğer köpek sevimli ve elinizi yalıyorsa, gerçek dostlara sahip olacağınız anlamına gelir.

Abdülgani Nablusiye göre;
Rüyada dişi köpek inatçı ve kötü kalpli bir kadındır. Rüyada bir dişi köpegin bir erkek köpegi kovaladıgını görmek böyle bir kadının şerrine ugrayarak halka rezil olacagına, iki köpegin bir dişi köpegi takip ettiklerini görmek fena yola uymuş bir kadınla bir erkegi elinden tutup onları hayırli bir şekilde evlendirecegine delalet eder. Rüyada bir çoban köpegi besledigini görmek düşmanları varsa kendisinden çekindiklerine yahut ev halkının kendisi hakkında büyük saygıları bulunduguna işarettir. Bir ev köpegi oldugunu ve onu bahçesinde veya caddede gezdirdigini görmek o kimsenin keyfine düşkün ve merhametli bir kişi olduguna delalet eder. Av köpeği besleyen kimse gösterişi seven bir kişi olarak tanımlanır. Sokakta sürü halinde havlayarak giden köpekleri gören içinde besledigi bütün isteklerine kavuşur. Rüyasında kendisinin birdenbire bir köpek oldugunu görmek onun başkalarına karşı pek kibirli ve pek magrur davrandıgına delalettir. Evvelce köpek oldugu halde birdenbire insan oldugunu görmek tövbe ve istiğfar etmeye ve Allah 'ın yasakladıgı her şeyden el etek çekmesi gerektirdigine delalet eder. Rüyasında bir köpegi keserek onun etini yedigini gören kimse düşmanından üstün olur, fakat eline haram mal geçer. Süs köpegi beslemek eşiyle arasının iyi olmadıgına delalettir. Rüyasında bir süs köpegini kucagında taşıdıgını görmek eşine hiyanet ettigine delalet eder. Rüyasında köpek sütü içtigini görmek azılı bir düşmanı olduguna ve ondan çekindigine delalet eder. Köpegini tasmasından tutarak sürüklercesine çekip götürdügünü görmek, kendisine yardım için bazı kişilerin başvuracagına yorumlanır.

Kirmaniye göre;
Rüyasında bir köpeği başka bir köpegin üzerine saldırırken gören düşmanından kurtulmak için başka bir düşmanını onun üzerine yollar. Köpege ekmek dogradıgını görenin rızkı bol olur. Uyumakta olan bir köpegi başı altına yastık gibi koydugunu görmek içlerinde önemsiz güçlükler olacagına ve düşmana inandıgına delalet eder. Köpek sütü korku ve düşmandan çekinmektir. Köpegin kendinden kaçtıgını görmek düşmanın kendisinden kaçıp karşısına gelmekten çekindigine delalet eder.

Ismail El-Esasa göre;
Rüyada av köpegi ile avlandıgını gören düşman oldugu ileri sürülen bir kişiden menfaat görür. Av köpeginin eti miras ile tabir olunur. Bir av köpegini yanından kovdugunu gören fayda görecegi bir düşmanını uzaklaştırır.

Ebu Sait El-Vaize göre;
Rüyada köpek görmek iki şekilde tabir olunur, Sahibi oldugu hizmetçiler, yendigi düşmanı. Muzir köpek rüya sahibi için zarar verecek düşman, oynamak ve eğlenmek için beslenen süs köpegi, tat almakla, sevgi ve sevinçle yorumlanır. Rüyasında bir köpek satın aldıgını veya kendisine hediye edildigini görmek nafaka hususunda akrabasından bazıları ile aralarında geçimsizlik ve ayrılık olup sonradan hepsinin geçecegine delalet eder. Yatagına veya yemek kabına yahut eşyasından birine köpegin işedigini görmek karısı ile bir yabanci erkegin veya kocası ile bir yabancı kadının gayri meşru ilişkide bulunduguna işarettir. Bir köpegin kendisine saldırdıgını görmek başkası için kötü söz söyleyen bir adama delildir.

Cafer-i Sadika göre;
Rüyada köpek görmek dört sekilde tabir olunur: Alçak bir düşman, tamahkar bir adam, çirkin bir hizmetçi, cahil bir adam.Rüyada Köpek Ne demektir, Rüyalarda Köpek görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.