Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Köprü görmek Rüyada Köprü görmek
  Rüyada Köprü  Bugün 25 Mart 2018
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada At Kestanesi Görmek
Kendinizi at kestanesi yerken görmek, bütün tersliklerin bir arada geleceğine ve sevmediğiniz i
Rüyada Kuma (ortak) Görmek
Rüyada üzerine bir kuma getirildigini gören kadın hasta olur. Bu rüyayı bir erkeğin görmesi
Rüyada Amonyak Görmek
Rüyanızda amonyak kokladığınızı görmek, bir kaza geçireceğiniz anlamına gelir.
Rüyada Enerjik olmak Görmek
Rüyada kendinizi büyük bir enerji içinde görmeniz, işlerinizin yolunda olduğuna, iş arkadaş
Rüyada İase Görmek
Rüyada yoksul kimseleri yedirip içirmek gibi iase işleri ile ugraştıgınızı görmek, bu hizme
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Köprü Görmek, Köprü, Ne demektir, Rüya Tabirleri, Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Köprü

Rüyada Köprü görmek

Rüyada görülen köprü geçitle yorumlanır. Rüyada bir köprüde bulundugunu fakat geçemedigini görmek sevdigi halde bir kadinla, kadınsa bir erkekle evlenemeyecegine geçtigini görmek ise evlenecegine yorumlanır. Köprüden geçerken ortasında bulunmak evliliginin yürümedigine, köprüden düşmek ise bir müddet sonra eşinden ayrılacagına delalettir. Taştan yapılmış bir köprü görmek aile baglarının saglamlıgına, tahta bir köprü ise igreti bir anlaşma ile kurulan evlilige delalet eder.

Bir rivayete göre köprü uzun ömre veya vaadini yerine getirmemeye de delalet eder. Bir köprüden geçerken ortasında tanımadıgı bir kişi ile karşılaştıgını ve onunla konuştugunu görmek bekledigi müjdeli bir haberi alacagına veya bir alacagını tahsil edecegine işarettir. Tarihi bir köprüden geçtigini gören murada erer. Birkaç gözlü taş bir köprüden geçmek dogru yolda olduguna ve Hakk Teala katında makbul bir kişi sayıldıgına delalet eder.

Bir rivayete göre, köprü veya kemerin üzerinden geçmek korku ve endişeden kurtulmaya delalettir. Bir başka rivayete görede, rüyada köprü görmek şüpheye ve dünyaya yorumlanır. Bazen köprü zevceye bazen de üzüntü, keder ve sıkıntıları gidermeye yorumlanır. Rüyada köprüye binmek hayvana binmeye delalettir. Eğer köprüler kiremitten yapılmış ise zulüm sebebiyle şehir halkının durumlarının bozulmasına isarettir. Köprü zenginlige, uzun ömre yahut hastalıga yada ahdın yerine getirmemeye delalet eder. Köprü insanlarin kendisiyle iş ve ihtiyaçlarına eriştikleri lüzumlu bir zattır. Köprüyü geçtikten sonra karşı tarafta varılacak yer hoşlanılmayacak bir yerse bu rüyada hayır yoktur. Rüyada padişahların eserlerinden olan bir köprüden geçtigini gören kimse büyük bir mala erişir ve evlenir. Meçhul köprü dünyaya işarettir özellikle şehirle, şehrin sahrası arasında olursa. Bazen köprü gemiye, bazen de sırat köprüsüne delalettir. Eğer rüyayı gören yolcu ise o kimsenin yolculuğunun nihayet bulmasına işarettir. Köprüyü geçtiginde bolluk, otluk ve sulak bir yere giriyorsa o kimse menfaat ve mala erişir. Köprüyü geçtikten sonra mescit bulunan bir yere geçerse o kimse yolculugunda muradına erişmeye, hacca gitmeye, han ve dergah gibi hayırlı yerleri ihya etmeye muvaffak olur. Rüyada kendisinin köprü oldugunu gören kimse saltanata ve kuvvete erişir. Ağaç köprüden geçtigini gören kimse münafık bir kavme karışır. Rüyada köprü dogru yoldur. Bazen köprü ilim, hidayet, namaz, oruç ve dünyanin sıkıntı ve meşakkati ve ahiretin korku ve azabından kendisini kurtaracak her şeyine işarettir. Bazen aza ve cefayı yüklenen kula yahut ihtiyaçları karşılayan kapıcı gibi kimseye delalettir. Bazen de köprü mal, zevce, ana ve babaya isarettir. Her köprünün tabiri durumuna göredir. Cadde üzerindeki köprü aşağısına göre saltanat sahibi bir kimseye yorumlanır. Köprü küçük olursa kapıcı ve askerin reislerine yorumlanır.

Ibni Sirine göre;
Rüyada köprü dünya ile ahiret arasında insanların durumunu belli eden bir geçitle tabir olunur.

Seyit Süleyman Hüseyini Hazretlerine göre;
Kerametle düşmeden geçilen köprü insanı doğruca cennetin kapısına götürür.

Ebu Sait El-Vaiz göre;
Köprüyü sırat köprüsü ile kıyaslamaktadır. Bir köprüden geçerken altından su geçmedigini görmek günahlarının çok olduguna ve tövbe etmesi gerektigine; köprü altından bol suların aktıgını görmek büyük sevaba nail olduguna delalettir. Bir köprüden geçerken köprünün yıkıldıgını fakat kendisine bir zarar gelmedigini görmek o yere bir musibet veya hastalık veya sel veyahut zelzele gibi bir felaket gelecegine; fakat kendisinin bunlardan bir zarar görmeyecegine, köprü yıkılırken kendisinin de yuvarlandıgını görmesi, o afetten kendisine de büyük bir felaket gelecegine delalet eder. Bir köprü yaptıgını görmek büyük bir hayır işledigine, bir köprü yapıp tam anlayamadıgını görmek ömrünün kısalıgına isarettir. Köprüyü bir çok ustaların yaptıgını kendisinin bu yapıma sadece yardım ettigini görmek bir hayır derneginde hayır için çalıştıgına ve bundan büyük sevap kazandıgına delalet eder. Bir köprünün yanlarında bulunan demir parmaklıkları boyadıgını görmek işinde kar ve bereketin artacagına delildir.

Cabirül-Magribiye göre;
Rüyada köprü görmek dogru yol ile tabir olunur. Sırat köprüsü de dogru bir yoldur. Bu yolda hiçbir engele kapılmadan yürüyüp geçmek hidayete ulaşmak demektir.

Caferi Sadika (ra) göre;
Köprü rüyası beş sekilde yorumlanır. Dogru yol, dürüstlük, geçit, tehlike ve ev halkı.

Salimiye göre:
Rüyada köprü ve kemer görmek hayra delalet eder.

Kirmaniye göre;
Bir köprü veya kemerin üzerinden geçtigini gören paraya söhrete ve her istegine erer.Rüyada Köprü Ne demektir, Rüyalarda Köprü görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.