Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Köprü görmek Rüyada Köprü görmek
  Rüyada Köprü  Bugün 22 Aralık 2014
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Dibek Görmek
Güçlükle elde edilen rızka, terbiye ve eğitime yatkın olmayan kimseye, ıslahı zor organızas
Rüyada İpekci Görmek
Rüyada ipekçi görmek veya ipekçi olmak keder ve zahmetle, ancak rızkını temin eyledigine dela
Rüyada Arasöz Görmek
Bir kimsenin Rüyada arasözle caddelerin sulandığını görmesi, bolluk, bereket ve feraha işare
Rüyada Oyun Oynamak Görmek
Rüyada oyun oynamak gurur ve alay etmeye ve dinde ki eksiklige yorumlanır. Tavla oynamak yükselme
Rüyada Peygamberimizin halifeleri Görmek
Rüyada dört halifeyi görmek şehid olmaya, onların aydınlık yolundan giderek dünya ve ahiret
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Köprü Görmek, Köprü, Ne demektir, Rüya Tabirleri, Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Köprü

Rüyada Köprü görmek

Rüyada görülen köprü geçitle yorumlanır. Rüyada bir köprüde bulundugunu fakat geçemedigini görmek sevdigi halde bir kadinla, kadınsa bir erkekle evlenemeyecegine geçtigini görmek ise evlenecegine yorumlanır. Köprüden geçerken ortasında bulunmak evliliginin yürümedigine, köprüden düşmek ise bir müddet sonra eşinden ayrılacagına delalettir. Taştan yapılmış bir köprü görmek aile baglarının saglamlıgına, tahta bir köprü ise igreti bir anlaşma ile kurulan evlilige delalet eder.

Bir rivayete göre köprü uzun ömre veya vaadini yerine getirmemeye de delalet eder. Bir köprüden geçerken ortasında tanımadıgı bir kişi ile karşılaştıgını ve onunla konuştugunu görmek bekledigi müjdeli bir haberi alacagına veya bir alacagını tahsil edecegine işarettir. Tarihi bir köprüden geçtigini gören murada erer. Birkaç gözlü taş bir köprüden geçmek dogru yolda olduguna ve Hakk Teala katında makbul bir kişi sayıldıgına delalet eder.

Bir rivayete göre, köprü veya kemerin üzerinden geçmek korku ve endişeden kurtulmaya delalettir. Bir başka rivayete görede, rüyada köprü görmek şüpheye ve dünyaya yorumlanır. Bazen köprü zevceye bazen de üzüntü, keder ve sıkıntıları gidermeye yorumlanır. Rüyada köprüye binmek hayvana binmeye delalettir. Eğer köprüler kiremitten yapılmış ise zulüm sebebiyle şehir halkının durumlarının bozulmasına isarettir. Köprü zenginlige, uzun ömre yahut hastalıga yada ahdın yerine getirmemeye delalet eder. Köprü insanlarin kendisiyle iş ve ihtiyaçlarına eriştikleri lüzumlu bir zattır. Köprüyü geçtikten sonra karşı tarafta varılacak yer hoşlanılmayacak bir yerse bu rüyada hayır yoktur. Rüyada padişahların eserlerinden olan bir köprüden geçtigini gören kimse büyük bir mala erişir ve evlenir. Meçhul köprü dünyaya işarettir özellikle şehirle, şehrin sahrası arasında olursa. Bazen köprü gemiye, bazen de sırat köprüsüne delalettir. Eğer rüyayı gören yolcu ise o kimsenin yolculuğunun nihayet bulmasına işarettir. Köprüyü geçtiginde bolluk, otluk ve sulak bir yere giriyorsa o kimse menfaat ve mala erişir. Köprüyü geçtikten sonra mescit bulunan bir yere geçerse o kimse yolculugunda muradına erişmeye, hacca gitmeye, han ve dergah gibi hayırlı yerleri ihya etmeye muvaffak olur. Rüyada kendisinin köprü oldugunu gören kimse saltanata ve kuvvete erişir. Ağaç köprüden geçtigini gören kimse münafık bir kavme karışır. Rüyada köprü dogru yoldur. Bazen köprü ilim, hidayet, namaz, oruç ve dünyanin sıkıntı ve meşakkati ve ahiretin korku ve azabından kendisini kurtaracak her şeyine işarettir. Bazen aza ve cefayı yüklenen kula yahut ihtiyaçları karşılayan kapıcı gibi kimseye delalettir. Bazen de köprü mal, zevce, ana ve babaya isarettir. Her köprünün tabiri durumuna göredir. Cadde üzerindeki köprü aşağısına göre saltanat sahibi bir kimseye yorumlanır. Köprü küçük olursa kapıcı ve askerin reislerine yorumlanır.

Ibni Sirine göre;
Rüyada köprü dünya ile ahiret arasında insanların durumunu belli eden bir geçitle tabir olunur.

Seyit Süleyman Hüseyini Hazretlerine göre;
Kerametle düşmeden geçilen köprü insanı doğruca cennetin kapısına götürür.

Ebu Sait El-Vaiz göre;
Köprüyü sırat köprüsü ile kıyaslamaktadır. Bir köprüden geçerken altından su geçmedigini görmek günahlarının çok olduguna ve tövbe etmesi gerektigine; köprü altından bol suların aktıgını görmek büyük sevaba nail olduguna delalettir. Bir köprüden geçerken köprünün yıkıldıgını fakat kendisine bir zarar gelmedigini görmek o yere bir musibet veya hastalık veya sel veyahut zelzele gibi bir felaket gelecegine; fakat kendisinin bunlardan bir zarar görmeyecegine, köprü yıkılırken kendisinin de yuvarlandıgını görmesi, o afetten kendisine de büyük bir felaket gelecegine delalet eder. Bir köprü yaptıgını görmek büyük bir hayır işledigine, bir köprü yapıp tam anlayamadıgını görmek ömrünün kısalıgına isarettir. Köprüyü bir çok ustaların yaptıgını kendisinin bu yapıma sadece yardım ettigini görmek bir hayır derneginde hayır için çalıştıgına ve bundan büyük sevap kazandıgına delalet eder. Bir köprünün yanlarında bulunan demir parmaklıkları boyadıgını görmek işinde kar ve bereketin artacagına delildir.

Cabirül-Magribiye göre;
Rüyada köprü görmek dogru yol ile tabir olunur. Sırat köprüsü de dogru bir yoldur. Bu yolda hiçbir engele kapılmadan yürüyüp geçmek hidayete ulaşmak demektir.

Caferi Sadika (ra) göre;
Köprü rüyası beş sekilde yorumlanır. Dogru yol, dürüstlük, geçit, tehlike ve ev halkı.

Salimiye göre:
Rüyada köprü ve kemer görmek hayra delalet eder.

Kirmaniye göre;
Bir köprü veya kemerin üzerinden geçtigini gören paraya söhrete ve her istegine erer.Rüyada Köprü Ne demektir, Rüyalarda Köprü görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.