Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Kurban görmek Rüyada Kurban görmek
  Rüyada Kurban  Bugün 26 Mart 2017
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Araştırma Görmek
Araştırma yapan birini görmek hayatta mutlu olmayı öğrenmek anlamındadır.
Rüyada Hasta - hastalık Görmek
Hastanın hasta olduğunu görmesi sıhhate kavuşmasına. Sağlıklı birinin hasta olması sıhhat
Rüyada Müslüman Görmek
Rüyada temiz yüzlü, hal ve hareketleri ile insana huzur ve mutluluk veren, tavır ve davranışla
Rüyada Kalca Görmek
Rüyada kalça mal ile tabir olunur. Rüyasında kalçalarının büyük olduğunu görmek, karısı
Rüyada Sakalını sıvazlamak Görmek
Rüyada parmakları ile sakalını taramak kabulle yorumlanır. Sakalını parmakları ile tarayıp
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Kurban Görmek, Kurban, Ne demektir, Rüya Tabirleri, Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Kurban

Rüyada Kurban görmek

Rüyada kurban adagını yerine getirmedigini görmek şiddetten kurtulmasına ve hastasının iyileşmesine delalet eder. Bazen de koyun keçi ve sıgır gibi hayvanlardan gelecek menfaatle rızklanmaya delalet eder. Kurbandan insanın Cenab ı Hakk 'a yaklaşmak kastettigi şey anlaşılır ve öyle tabir edilir. Deve kurban ettigini gören kimse cuma namazlarını kaçırmaz. Kurban görmek bazen mal bölüşülecegine de delalettir. Kurban bütün keder ve gamlardan kurtulmaya sevindirmeye ve berekete müjdedir. Rüyayı gören hamile kadın ise hayırlı bir erkek çocuk dogurur. Rüyada şeriat bakımından kurban edilmesi caiz olan bir hayvanı kurban kestigini görmek hayır ve menfaattir. Eğer rüya sahibi bir yere bagımli ise kurtulur. Eğer kederi ve sıkıntısğ varsa geçer. Eğer hasta ise iyileşir. Eğer fakirse zengin olur. Borçlu ise borcunu öder, hacca gitmemiş ise gider. Darlıkta ise Allah (C.C) rızkını genişletir.

Bir hastanın kurban kestigini görmesi onun ölümüne başka bir rivayete göre de iyileşmesine yorumlanır. Bir başka rivayete görede; rüyada kurban hastanın iyileşmesine işarettir. Bazen de koyun, keçi ve sıgır gibi ev hayvanlarından gelecek menfaatle rızıklanmaya delalettir. Deve kurban ettigini gören kimse cumaya erken saatte gider. Sıgır kurban etse ikinci koç kurban etse üçüncü, tavuk kesse dördüncü, yumurta tasadduk etse (sadaka verse) besinci saatte cuma namazına gider. Herhangi bir şeyden korkan kimse kurban kestigini görse korktugundan emin olur. Haccetmemiş kimse görse hacca gider. Seferde bulunan kimse görse nusret ve zafere erişir. Gam ve kederli birisi görse gam ve kederinden kurtularak sevinçe kavuşur. İnsanlara kurban eti dagıttıgını gören kimse üzüntü ve kederinden kurtulur, izzet ve şerefe nail olur. Bir kimse kendisinin kurban eti çaldıgını görse Allah (C.C.) 'a iftira eder. Hasta adam kendini kurban ediyor görse ölür. Bazıları da hastalıgından şifa ve afiyet bulur demişlerdir. Rüyada kurban görmek, zevceye veya kendisiyle iftihar edilen çocuga yada kendisiyle Allah (C.C.) 'a yaklaşılan iyi amele işarettir. Kurban çetinlik ve şiddete düşmanlıga, aile ve akraba arasında çıkan münakaşaya, savaşa veyahut avdan gelecek kazanç ve faydaya işarettir.

Rüyada kurban kesmek, kötü gözlerin neden olduğu sıkıntıdan kurtulmayı delalet eder.

Kirmanı ye göre;
Rüyada kurban etinin halka bölünüp verildigini görmek zengin bir adamın vefat ederek malının akrabalarına taksim olunacagına delalet eder.

Cabir ül Magyibi ye göre;
Kurban görmek iki şekilde tabir olunur: Biri müjde, digeri berekettir. Eğer rüyayı gören kadın ise ve hamile ise bir hayırlı çocuk dogurur. Bir koç kurban ettigini görmek fidyedir. Bunun bereketi ile belalardan kurtulur. Azasından birinin noksan olduğu görülen bir hayvanı kurban etmek dininde noksan olacagına işarettir.

Abdulganı Nablusi ye göre;
Rüyada kurban görmek adak hususunda vefa hastalıktan sakınma, fayda ve menfaat ile tabir olunur. Bir deve veya öküz veya koç kurban ettigini gören çok büyük bir sevap işler. Rüyada kurban kestigini gören esir ise kurtulur, tutuklu ise tahliye edilir, borçlu ise borcundan kurtulur, fakir ise geçimi kolaylaşır, kederli ise sevinir. Kestigi kurbanın etini dagıttıgını gören sıkıntıdan kurtulup feraha erer ve şerefe nail olur.Rüyada Kurban Ne demektir, Rüyalarda Kurban görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.