Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Meyve görmek Rüyada Meyve görmek
  Rüyada Meyve  Bugün 19 Şubat 2018
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Şahitlik Görmek
Rüyada şahitlik yaptığını gören kimse verdiği sözü yerine getirmesine, yemin ettigi şeyi
Rüyada Kekik Görmek
Rüyada görülen kekik kişinin bilgisini arttıracağına ve bilgin bir dost sahibi olacağına de
Rüyada Edepsiz Görmek
Rüyada görülen edepsiz kimseler haddi aşan, hak hukuk tanımayan kimseye delalet eder.
Rüyada Biberiye Görmek
Rüyada yeşil biberiye görmek, geçmişte kalan biriyle yüzyüze gelineceğine işarettir.
Rüyada Ağda Görmek
Vücuttaki tüyleri sökmek için ağda kullanmak gönül huzuruna ve ferahlığa, Ağda kullandığ
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Meyve Görmek, Meyve, Ne demektir, Rüya Tabirleri, Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Meyve

Rüyada Meyve görmek

Rüyada görülen meyve din ve mal ile yorumlanır. Sarı renkli meyveler ayva, turunç, portakal ve muzdan başkası hastalıga delalet eder. Tatlı meyveler helaldir. Ekşi ham ve yenirken agzı büzen meyveler haram mala ve hastalıga delalet eder. Meyve yorumunda dikkate alinacak hususlardan biri de mevsimdir.

Rüyada meyve ve yemiş görmek evlenmeye yorumlanır. Bazı tabirciler yaş meyveler geçici rızıktır. Kuru meyveler de devamlı olan çok rızıktır demişlerdir. Bazı tabirciler meyveler fakirler için zenginlik, zenginler için çokça maldır demişlerdir. Rüyada meyvelerin üzerine döküldügünü gören kimse hayır ve iyilikle işini yapar. Rüyada meyvenin tatlısı rızık ve menfaata ve faydalı ilme delalettir. Bir kimsenin ekşi meyveyi yemesi yine rızık ve ilimdir. Olgunlaşmamış meyveyi yemek veya ona malik olmak borca, yabancı erkek ve kadınlara yahut onlardan dilsiz ve sagır olanlarına delalettir. Rüyada örtülü ve kapaklı bir şey içerisinde bulunan meyve güçlükle elde edilen rızka işarettir. Çekirdekli meyve kendisinde şüphe yahut kefalet bulunan veya zekati çıkmamış az bir rızka delalettir. Çekirdeksiz meyve işlerin kolaylığına ve kendisine şüphe karışmamış helal rızka yorumlanır. Mevsiminde ve olgunlaşmış meyve çabuk hasıl olacak hayra meyvenin mevsimsiz olması meyvenin yetişme zamanının uzaklık ve yakınlığı nispetinde bir müddet sonra meydana gelecek menfaate delalet eder. Mevsimsiz meyve rızıktır. Mevsimsiz meyve yedigini gören kaçırdıgı güzel bir şeye erişmeye, güç şeylerin kolaylaşmasına ve zamanının geçmesinden korktugu bir şeyi talep etmesine delalettir. Bir yerde toplu olarak görülen meyveler ülfet ve topluluga dagınık meyveler de bunun aksine işarettir. Tanınmayan her meyve yetiştigi memlekete veya oradaki ise delalettir. Rüyada meyve sahibi için hanımlara, evlata, paraya, mala, ticarete, yahut ilme, emlaka, amel i salihaya veya aile ve akrabaya yahut sevinçe ve hastalıklardan şifaya delalettir. Bazen meyveler onlardan yapılan şaraba delalettir. Bir kimse ağaçtan kendi meyvesinden başka bir meyve devşirdigini görse kendisine helal olmayan bir şey yapar veya kendi üzerine lazom olmayan bir şeyi ister. Ağacon kökünden meyve devşirse şerefli ve şanlo bir kimseye düşmanlık yapar. Ağaçlardan çesitli meyve devşirdigini gören ilimde ve rütbede yüksek bir mevkide bulunan büyük kimselerden ilim tahsil eder. Meyveleri oturdugu yerde toplayan kimsenin eline zahmetsiz rızık geçer. Kış gününde meyveli agaç görse ve buna da hayret etse mal sahibi zannettigi ve çaresiz kalip muhtaç olduğu bir kimseye yorumlanır. Eğer ağacın meyvesinden bir şey toplanmış ise topladıgı kadar o kimseden bir şeye nail olur. Eğer bir şey toplanmadıysa o kimseden günlük rızık eline geçer. Meyveler mal ve şereftir. Bir kimse yetişebildigi bir ağaçtan meyvesinden başka bir meyve topladıgını görse bir dostuna damat olmaya veya kendisinden çok hayır ve sevinç görecegi bir ortaga işarettir. Dağda bulunan sahipsiz yabanı meyveler ilim ve rızka ve hiç kimsenin minneti olmaksızın sırf Allah 'tan gelecek hibe ve ihsanlara delalettir.

Rüyada meyve Ağacı görmek herkes için iyi bir iş yapacağını bu sayede servet ve itibarının yükseleceğini gösterir.

Ağaçta olgunlaşmış meyve görmek bolluğun ve bereketin simgesidir. Yeşil ve olgunlaşmamış meyve, birtakım kararlar alırken acele davranmamanız gerektiğine işaret eder. Meyve yemek mutluluğun simgesidir.

Danyal aleyhisselama göre;
Mevsiminde rüyada görülen meyveler helal mala ve menfaate diğer vakitlerde görülen meyveler ise hayra ve iyilige delalet eden bir tarafı olmadıkları için noksan mala ve fukaralıga delalettir. Taze ve yaş meyve din kuvvetiyle ve mal çokluga ile tabir edilir. Yaza mahsus bir meyveyi kişin yedigini rüyada görmek hastalıga delildir. Çarşıda tatlı meyvelerin satıldıgını görmek hayır ve menfaate. Ekşi ve acı meyvelerin satıldıgını görmek ise bunun aksi ile tabir edilir.Rüyada Meyve Ne demektir, Rüyalarda Meyve görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.