Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Namaz Kılmak görmek Rüyada Namaz Kılmak görmek
  Rüyada Namaz Kılmak  Bugün 22 Nisan 2018
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Buzdağı Görmek
Sevgisini yahut nefretini gizleyen, duygularını açığa vurmayan gururlu kimseye yahut mahiyeti t
Rüyada Kukla Görmek
Rüyada görülen kukla kişinin akılsızlığı, dikkatsizliği yüzünden başkalarının elinde
Rüyada Irmak taşı Görmek
Rüyada çay ve ırmak taşını görmek, rüya sahibinin meşguliyet ve bahtsızlıgına işarettir
Rüyada Çöl Görmek
Çöl görmek yalnızlıga işarettir. Rüyada ucu bucagı görünmeyen bir çölde yalnız başın
Rüyada Kırat Görmek
Rüyada kırat görmek rüya sahibinin zimmetinde bulunan bir borçtan dolayı düşecegi bir şidde
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Namaz Kılmak, Görmek, Namaz Kılmak, Ne demektir, Rüya Tabirleri, Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Namaz Kılmak

Rüyada Namaz Kılmak görmek

Rüyada namaz kılmak eğer şartlara uyularak kılınıyorsa her zaman hayırlı rüya olarak ele alınır. Diğer şartlarda ve ve beş vakit namaza ait kapsamlı yorumlar aşağıda verilmiştir.

Rüyada bir kimse bulutsuz berrak bir havada öğle namazını kıldığını gören kimse kendisini de sevinçli hissederse, yapacagı işlerde kendisine yardım edilir. Fakat bulutlu havada öğle namazını kıldığını gören kimse üzüntülü bir iş yapar. Rüyada ikindi namazını kıldığını gören insan kendisi veya başkası için yemin eder. Arzu ettigi bir işini işler güclükle meydana gelir. İkindi namazını rüyada kılıpta tamamlayamayan insanın işleri oldukca güçleşir. Rüyada akşam namazının kılınması yapılması gereken işlerin bitirilmesi ile tabir edilir. Rüyada yatsı namazını kılıp tamamlayan insanın ameli sona erip eceli yaklaşmış sayılır. Yatsı namazını kıldıgını gören insan aile halkının gecimi hususunda ihtimam gösterir. Rüyada yatsı namazını ilk vaktinde kıldıgını gören insan çoluk çocuğunu memnun edecek güzel bir işte bulunur. Rüyada sabah namazını kıldığını gören kimse yeme içme ve giyim kuşam gibi kendisine zaruri olan şeyleri hazırlamaya delalet eder. Akşam namazı işlemden kurtulmaya yorgun için dinlenmeye delalet eder. Vitir namazı işleri gizlemeye yorumlanır. Bazen de öğle namazı tövbeye veya işten çıkarılmaya delalettir. Çünkü öğle namazında kıble kudüs`ten çevrilmiştir. Bazen de öğle namazı şeytan ve düşmanla savaşmaya yorumlanır. Ögle zamanı şiddetli sıcak ve uyku vaktidir. Rüyada ikindi namazını kılmak yardım ve başarıya ulaşmaya bazen de hidayet, hayır ve korumaya yorumlanır. Akşam namazı rüyayı görenin ana ve babasından yahut kendisini şöhretli, mevki ve fazileti sebebiyle koruyan kimseden ayrılmasına yada güneşin kendisine işaret ettigi bir kimsenin işinden çıkmasına delalettir.

Rüyada hayvan üzerinde namaz kıldıgını gören kimseye büyük bir korku isabet eder. Halkla beraber imamın hayvan üzerinde bir kısmının uykuda bir kısmının secdede ve bazısının da ayakta namaz kıldıklarını görmesi eğer o kimseler savaşıyorlarsa mansur ve muzaffer olacaklarına delalettir. Rüyada dört rekatlı farz namazını iki rekat olarak kılan kimse yolculuga çıkar.

Rüyada güneş ve ay tutuldugu vakit kılınan husuf ve küsuf namazını kıldıgını görmek güneş ve ay`in işaret ettigi şahsın rahatlıga kavuşturulması için gayret etmeye delalettir. Bazen bu rüya fasik bir kimsenin tövbe etmesine ve kafirin müslüman olmasına işarettir. Husuf ve küsuf namazını kıldıgını görmek bir alimin ölümüne işarettir. Rüyada korku namazı kılmak ülfete, ittifak etmeye, sözlerin bir araya gelmesine ve korkudan emin olmaya delalet eder. Rüyada cenaze namazı kılmak namazı kılınan kimseye sefaat etmeye işarettir. Rüyada ölü üzerine namaz kıldığını gören kimse onun için çok dua ve istiğfar eder. Namazı tam kılarsa duayi da tam yapar. Cenaze namazına imam olan kimse münafık bir amir etrafından vali tayin edilir.

Rüyada oturarak namaz kılmak acizlige korkaklıga ve cüz`i bir rızka kanaat etmeye yorumlanır. Otururken namaz kılmak bazen babasının veya hocasının yada üzerinde ilim hakkı bulunan bir kimsenin hastalığı ile korkutulmaya delalettir. Rüyada tövbe namazı kılmak günahların affolmasına delalet eder. Eğer tövbe namazını bütün halk kılacak olsa yağmur yagmasına delalettir. Rüyayı gören fakir ise zengin olur. Çocuğu olmuyorsa erkek bir çocuğu olur. Rüyada tesbih namazı kılmak, hediyeye, bahsise, hayra ve iyi bir şekilde gecindigine yorumlanır. Rüyada istihare namazı kılmak rüya sahibinin uyanıkken arzu ettigi bir şeyde hayret ederek şaşırıp kalmasına delalettir. Rüyada kabre karşı namaz kılmak caiz olmayan bir şeyi hediye etmeye, bazen de bu rüya fakire, verilmeye layık olan kimseye ve hapiste bulunana sadaka vermeye delalettir. Rüyada tahiyyetü`l-mescit namazı kılmak akraba ve fakirlere sadaka vermeye ve zalimlerden iyilik istemeye işarettir. Rüyada gündüzün veya gece namaz kıldığını gören kimse salih amel işlemekle Allah (C.C.) `a yaklaşır. Rüyada namazda görüldügünü gören kimse oyunla meşgul olmak suretiyle namazdan gaflet eder. Rüyada sarhoş olduğu halde namaz kıldığını gören kimse yalan yere şahitlik eder. Cünüb olduğu halde namaz kıldığını görmek gören kimsenin dini bozuk olur. Doğu ve batı tarafına namaz kıldığını gören kimse islam dininden dönerek şeriata muhalif bir harekette bulunur. Rüyada arkasını kıbleye dönerek namaz kıldığını gören kimse islam dinini tahkir eder.Rüyada Namaz Kılmak Ne demektir, Rüyalarda Namaz Kılmak görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.