Rüya tabirleri
 
Rüya Tabirleri
   Rüya Tabirleri Sözlüğü :
Rüyada Sel görmek Rüyada Sel görmek
  Rüyada Sel  Bugün 23 Nisan 2018
Rüyalarda :

Rastgele Rüya Tabirleri

Rüyada Dolu (yağan) Görmek
Az yağan dolu ucuzluğa, bir yere zarar vermeyen dolu Allahu Teala `nın rahmet ve yardımına. Eki
Rüyada Kağıt2 Görmek
Bir kimsenin Rüyada kagıt üzerine yazi yazdigini görmesi, kendisi ile insanlar arasında olan
Rüyada Pişik Görmek
Rüyada bir çocuğun veya insanın üzerindeki pişik kısmettir.
Rüyada Suhuf Görmek
Rüyada (Bunlardan 10 suhuf Hz. Ademe, 50 suhuf Hz. Idrise, 10 suhuf Hz. Ibrahime verilmistir) suhuf
Rüyada Ayı avcısı Görmek
Rüyada ayıcıyı görmek, cahil kimseleri ve şarkıcı bir cariyeyi terbiye eden kimseye, yahut s
Rüyada Köpek görmek | Rüyada Yılan Görmek
Rüyada kedi Görmek | Rüyada Ağlamak
Rüyada Abla

Rüyada Sel Görmek, Sel, Ne demektir, Rüya Tabirleri, Tabiri, Yorumu, islami
Rüyada Sel

Rüyada Sel görmek

Rüyada görülen sel gören kişinin, düşmanlarının saldıracağına yorumlanır ve dikkatli olması gerektiği delalet eder. Rüyada sel evlilik hayatında birtakım sıkıntılar yaşanacağını işaret eder. Bu rüya işinizden istifa edeceğiniz yada sağlığınızın bozulacağı demektir.

Rüyada sel düşman hücumuna, hastalık ve eziyete, zahmetli yolculuğa, batıl ve yalan söze. Sel bazen yağa, bala, sel görmek bir habercinin gelmesine. Taşan her çeşit su üzüntü, keder ve musibete. Kan ve pislik akan sel ilahi gazaba delalet eder.

Sel, düşmanın hücumunu ve yürüyüşünü gösterir.

Rüyada selin her yeri sular altında bıraktığını görmek halka gelen bir bela veya üzerlerine gelen bir düşman yahut salgın bir hastalığa delalettir. Kendisini sele kaptırdığını ve sonra kurtulduğunu görmek hükümet tarafından bir zorluga ugrayıp, sonra feraha çıkacağına delalet eder. Sel ile uğraştığını gören, düşmanı ile uğrasır. Sele set çekerek yönünü degiştirebilirse, düşmanına üstün gelir. Gitmek istediği yere sel yüzünden gidemediğini gören, aksilige ugrar, kedere düşer. İsteğine kavuşamaz. Selden kurtulup çıktığını gören keder ve sıkıntıdan kurtulur. Bazılarına göre sel, düşman, zalim bir başkan veya zalim birisi ile tabir olunur. Selin önünden kaçıp kurtulan düşmanından emin olur.

Bazı tabircilere göre evleri yıkan, ağaçları yerinden söken, insanları ve hayvanları alıp götüren sel düşmandır. Eğer halk sel sularından faydalanıyorsa, birbirini izleyen bereketli senelerin geleceğine delalet eder. Bir rivayete göre sel, boş ve yalan sözlerle de yorumlanır. Selde kan ve çöp ve benzeri şeyler olduğunu görmek, Cenab-ı Hakk 'ın gazabına işarettir. Bir rivayete göre de, selin evine kadar girdiğini gören ahlaksız bir kadınla evlenir. Bazılarına göre sel yağ, bal, süt, zeytinyağı gibi yenilecek şeylere delalet eder. Rüyasında bir kaba sel suyu doldurduğunu, halkın ferah ve sevinçle etrafına toplanıp bunu içtiklerini görmek, bu gibi şeylerin bol ve ucuz olacağına delalet eder.

Sel içinden yüzerek karaya çıktığını gören zulümden kurtulur. Yüzdüğü halde karaya çıkamadığını ve geri döndüğünü gören, zalim bir devlet büyügünden korkmalı ve onunla karşılaşmamaya çalışmalıdır. Bir selin özellikle bulanık veya kan renginde olduğu halde bir yeri kapladığını görmek orada ya bir salgın hastalık veya dolu, çekirge ve yokluk gibi bir bela olacağına, yahut zalim bir devlet başkanı gelecegine delalettir. Selin temiz ve tatlı olmasından dolayı halkın ondan istifade ettiği görülürse, birbirini takip eden hayırlı kervanların gelmesine ve halkın bunlardan istifade etmesine yorumlanır. Sel batıl ve yalan söze de işarettir. Rüyada yeryüzünün su ile kaplanmasının görülmesi, afet ve belaya, halkar vurulacak vergiye onlara hücum edecek düşmana veya tutulacakları taun ve veba hastalığına yorumlanır. Bir kimse rüyada selin bir takım insanların evlerine girdiğini, mal ve hayvanatı götürdüğünü görse onları yağma edecek bir düşmana veya onlara inecek bir belaya yorumlanır. Taşkın olan suda hayır yoktur. Kış gününde görülen sel, marifetsiz ve anarşi çıkaran kötü bir topluluktur. Selde suyu geçmekten aciz olarak geri dönme mecburiyetinde kaldığını gören kimse, zalim bir hakimin yanında oturmaktan kaçınsın ve amirine asi olmasın. Seli, evine dolmaktan men ettiğini gören kimse, düşmanıyla anlaşır ve kendisine gelecek zarardan düşmanım men eder.

Evlilik hayatınızda birtakım sorunlar yaşayacağınızın işaretidir. Bu rüya işinizden ayrılacağınız ya da hastalanacağınız anlamına da gelebilir.

Rüyada sel görmek bölgede bir doğal afet yada bulaşıcı hastalığın baş göstereceğine yorumlanır.

Kirmanı’ye göre;
Soğuk memleketlerde sel görmek zarar; sıcak memleketlerde ise hayır menfaat ve sevinçtir. Kuvvetli bir selin bir eve girerek odasını yıktığını görmek o ev halkının ölümüne tabir olunur.

Cabir ül Magribi ye göre;
Rüyasında sellerin ve suların taşarak, her tarafı örttüğünü görmek o yer halkına bir musibet ve azap gelecegine delalettir. Sel, evleri ve yolları bozar ve yıkarsa, o memleketin devlet büyügünün zulüm yaptığına delalet eder.

Cafer i Sadik (RA) diyor ki:
Rüyada sel görmek, dört şekilde tabir olunur. Büyük düşman, zalim bir devlet başkanı, zafer kazanmış asker, fesat ve fitne.

Abdulganı Nablüsi ye göre;
Rüyada sel görmek düşman, zarar, zulüm, fesat ve benzeri gibi tabir olunur. Rüyada sel gören bir eziyete ugrar. Ya hasta olur, yahut zahmetli bir yolculuk yapar. Selin dükkanları doldurduğunu ve her tarafını kapladığını gören Allah 'tan (C.C.) gelecek bir belaya ugrar.Rüyada Sel Ne demektir, Rüyalarda Sel görülmesi

Rüya Tabirleri


Rüya Tabirleri | Rüya Tabirleri Sözlüğü | İslami rüya tabirleri | Rüya Yorumları | Rüya Tabiri | Hakkımızda | Reklam | Biz Ulaşın | Hava durumu | Altın Fiyatları

Telif Hakkı © 2011 Ruyatabirleriniz.com. Tüm Hakları Saklıdır.